Technologijų sektoriaus duris drąsiai pravėrusi studentė Roberta: meną ir grožį įmanoma perkelti ir į inžineriją

Efektyviai išnaudojanti kiekvieną pasitaikiusią progą, nepaliaujamai siekianti savo užsibrėžtų tikslų ir didžiausiu malonumu laikanti išėjimą iš komforto zonos – taip galima apibūdinti klaipėdietę Robertą Milašauskaitę. Dar mokykloje supratusi, kad jos ateitis – tikslieji mokslai, šiandien trečiakursė Roberta vaikinų apsuptyje KTU studijuoja programų sistemas, JAV programavimo paslaugų įmonėje „Devbridge“ dirba testavimo inžiniere, o vasarą turimomis žiniomis jau dalinsis „Sourcery“ testuotojų akademijoje.

 

„Dirbti „Devbridge“ įmonėje Kaune pradėjau baigusi pirmą kursą. Man labai pasisekė, nes patekusi į „Sourcery“ akademiją gavau kvietimą į darbo pokalbį. Kadangi viskas vyko vasarą, galėjau sutelkti visas savo jėgas į mokymąsi“, – prisimena Kauno technologijos universiteto (KTU) Informatikos fakulteto (IF) studentė.

 

„Sourcery“ akademija, kurią baigė ir Roberta, yra nemokama edukacinė programa, sukurta visiems, norintiems tobulinti savo įgūdžius ir pasiruošti karjerai IT srityje. Ją kiekvienais metais rengia įmonė „Devbridge“.

 

Mėgindama produktyviai išnaudoti vasarą, sukaupti kiek įmanoma daugiau žinių, kad darbas, prasidėjus semestrui, nekliudytų studijoms bei atvirkščiai – studijos darbui, Roberta itin daug skaitė, klausinėjo, o biure pasilikdavo ir po darbo valandų.

 

„Kai sukaupi tam tikrą kiekį žinių, norisi jomis pasidalinti su kitais, kad jie neturėtų eiti per tą patį kelią. Būtent tai mane paskatino mentoriauti akademijoje, o paįvairinimui – kartu keliant sau tam tikrą iššūkį – šią vasarą nusprendžiau vesti ir mokymus Testuotojų akademijoje“, – sako R. Milašauskaitė.

 

Apsispręsti padėjo pirma programavimo pamoka

 

Roberta pasakoja, kad jau nuo mažens buvo linkusi į tiksliuosius mokslus. Tad dešimtoje klasėje pradėjus svarstyti, kur norėtų studijuoti, pirmiausia pagalvojo apie matematiką.

„Matematikos pamokos man labiausiai patiko. Tačiau tuomet nelabai sugalvojau, kur galėčiau pritaikyti matematikos studijas, todėl svarsčiau studijuoti artimą mokslą – fiziką“, – teigia ji.

Vėliau, atidžiau patyrinėjusi studijų programas, mergina suprato, kad kiekviena jų turi programavimo modulį, tačiau apie programų kūrimą, kaip ji pati sako, mergina neturėjo nė žalio supratimo.

„Nežinojau, kad ir fizikos studentai mokosi programavimo. Todėl, suvokusi, jog man reikės programavimo žinių, nusprendžiau vienuoliktoje klasėje užsirašyti į programavimo pamokas. Jau po pirmos pamokos supratau, kad čia – mano vieta“, – sako R. Milašauskaitė.

 

Ji pataria kiekvienam besiruošiančiam studijuoti iš anksto pagalvoti, ką norėtų veikti artimiausius 10 metų, kokie yra jo ar jos pomėgiai, kokie dalykai sekasi mokykloje. Taip pat pasidomėti jau studijuojančiųjų konkrečias studijų programas atsiliepimais, įsigilinti į studijų pritaikomumą.

„Šiemet buvau sugrįžus į savo buvusią mokyklą, kur pasakojau apie savo specialybę. Maloniai nustebino, kiek mokiniai domisi, kaip jiems smalsu, o ir klausimai buvo labai specifiniai ir konkretūs“, – pasakoja studentė.

Vaikinų apsuptyje

 

Savo studijų grupėje Roberta – viena iš nedaugelio merginų: jų skaičių mergina tikina galinti suskaičiuoti ant rankų pirštų. Ji juokauja, kad šiame semestre jai pasisekė: Roberta turėjo kelis modulius KTU Ekonomikos ir verslo fakultete – atgaiva pamatyti didesnį merginų kiekį.

 

„Tačiau nepakankamai įvertinta dėl lyties niekada nesijaučiau. Tik nuo pačio žmogaus priklauso, kiek jis leidžiasi būti statomas į stereotipo ar lyties rėmus“, – tikina KTU IF programavimo studentė. Jos nuomone, tai, kad šioje srityje mažai merginų niekaip nesusiję su tiksliųjų mokslų specifika.

„Pavyzdžiui, į taikomąją matematiką įstoja daug merginų, nors tai – tikslieji mokslai. Moterys iš prigimties turbūt yra daugiau linkusios į meną, grožį, sveikatingumą, gal dėl to jų pasirinkimai dažnai būna susiję su šiomis sritimis. Galbūt prisideda ir tai, jog manoma, kad savo pomėgių neįmanoma p

Pasak KTU studentės, merginos puikiai gali atskleisti savo gebėjimus ir prigimtį dirbdamos UX/UI dizainerėmis, verslo analitikėmis, testuotojomis, grafikos dizainerėmis, produktų vadovėmis.

R. Milašauskaitė įsitikinusi, kad norint padrąsinti merginas žengti į technologijų pasaulį, svarbu atskleisti skirtingas galimybes, specialybių įvairovę.

„Dažnai technologijas siejame vien tik su programuotojo darbu, o jis tikrai tinka ne visiems“, – pastebi ji.

Vietoj įprasto CV – vaizdo įrašas

 

Trečiame kurse programų sistemas studijuojanti Roberta tikina, kad studijas KTU pasirinko dėl „GIFTed“ talentų akademijos, kurioje suteikiamos galimybės talentingiems studentams dar labiau tobulėti ir realizuoti savo gebėjimus mokslo bei verslo srityse.

„Apie „GIFTed“ bendruomenę sužinojau prieš pradėdama studijuoti ir būtent tai nulėmė, kad iš aukštojo mokslo institucijų pasirinkau KTU. Labai stengiausi, kad nelikčiau nepastebėta“, – savo prisiminimais apie konkurenciją dalijasi Roberta.

 

Supratusi, kad į „GIFTed“ talentų akademiją patekti bus nelengva, nes į ją kasmet atrenkama vos 20 studentų, mergina sugalvojo, kaip išsiskirti. Roberta atsakingai užpildė reikiamus dokumentus, tačiau užuot pasirinkusi standartinę gyvenimo aprašymo formą, studentė pateikė vaizdo įrašą.

„Labai norėjau patekti į šią akademiją. Žinojau, jog nesu itin iškalbi ir pateikdama pristatymą ant balto popieriaus lapo tiesiog neperteiksiu emocijos, kuria gyvenu ir kuria noriu pasidalinti“, – pasakoja mergina.

Anot jos, išsiskirti iš minios turėtų būti svarbu kiekvienam, kuris nori būti pastebėtas ir įvertintas – tada savaime atsiveria daugiau galimybių bei pasiūlymų.

 

Neranda tik tie, kurie neieško

 

Vis tik patekti į talentingiausiųjų sąrašą studentei padėjo ne tik puikūs įvertinimai, bet ir platus veiklų spektras: debatų klubas, muzikos mokykla, programavimo konkursai bei aktyvus laisvalaikis, į kurį įeina ir sportas.

 

„Mėgstu „įmesti“ save į nepatogias situacijas, būti ten, kur nieko neišmanai, išeiti iš komforto zonos. Šiuo metu mokausi žaisti badmintoną“, – sako R. Milašauskaitė.

Merginos nuomone, visos veiklos yra susijusios, o kuo daugiau žinai ir moki, kuo daugiau esi patyręs, tuo platesnį požiūrį gali susidaryti apie vieną ar kitą situaciją.

„Tarkime, žmogus, nuo vaikystės grojantis muzikos instrumentu, nepaneigtų fakto, jog muzika yra labai susijusi su matematika. Iš vienos pusės, matematika atrodo labai sausas mokslas, bet pažiūrėjus plačiau, galime pamatyti, kaip toli ji mus nuveda“, – tikina Roberta.

Nors prieš stodama į universitetą ji nemanė, kad studijos turi tiek daug ko pasiūlyti, šiandien mergina dalyvauja įvairiose universitete vykstančiose veiklose.

 

„Universitete gali išbandyti viską – nuo sporto, aktorystės, muzikos iki savo startuolio įkūrimo. Manau, kad vis daugiau studentų atranda juos dominančią veiklos sritį. Ypač populiaru tapo studentams turėti mentorius, būti akademijos, sporto rinktinių dalimi. Vyksta studentų iniciatyva kurti renginiai, kurie būna pripildyti klausytojų. Patinkančios veiklos neranda tik tie, kurie neieško, nes pasiūla tikrai labai didelė“, – įsitikinusi R. Milašauskaitė.

 

KTU inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.