Tarptautinis vaizdo klipų konkursas

Agnė Vernickaitė
,
Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos socialinė pedagogė

Vilniaus Antano Vienuolio progimnazija įsitraukdama į Pasaulio lietuvių metų minėjimą 2019 m. pabaigoje organizavo tarptautinį 3–4 klasių mokinių anglų kalbos vaizdo klipų konkursą „How to live and stay healthy?“.

Konkurse dalyvauti buvo kviečiami užsienio lietuvių formaliojo lituanistinio švietimo mokyklų, užsienio lietuvių neformaliojo lituanistinio švietimo įstaigų, taip pat Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų ir neformaliojo švietimo įstaigų mokiniai ir jų mokytojai.

Konkurso tikslas buvo formuoti tvirtus mokinių sveikos gyvensenos pagrindus ir gilinti pradinukų anglų kalbos įgūdžius. Dalyviai buvo kviečiami dalytis savo patirtimi ir žiniomis, patarimais sveikos gyvensenos tema vartojant anglų kalbą. Taip pat mokiniai buvo skatinami plėtoti komunikacinę, socialinę ir kultūrinę kompetencijas.

Panevėžio Ąžuolo progimnazija, I vieta

Vilniaus darželis-mokykla „Saulutė“, II vieta

Konkurso organizatoriai sulaukė aštuoniolikos vaizdo klipų, kuriuose mokiniai labai kūrybiškai ir nuotaikingai pristatė, kaip jie supranta sveiką gyvenimo būdą. Vaizdo klipuose netrūko linksmų dainelių apie sveiką gyvenimo būdą, aktyvaus laisvalaikio užsiėmimų, kai kas skaičiavo kalorijas, kai kurie smagiai apsipirkinėjo turguje, o rodančių, kaip reikia gaminti sveikuoliškus kokteilius, sveiką maistą, buvo daugiausia. Vertinimo komisija atrinko tris vaizdo klipus nugalėtojus. Pirmoji vieta atiteko Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos kūrybinei grupei ir anglų kalbos mokytojai metodininkei Rasai Guokienei, anglų kalbos vyriausiajai mokytojai Vaidai Kriunienei, muzikos mokytojai metodininkei Valdonei Glebavičienei. Antrąją vietą užėmė Vilniaus darželio-mokyklos „Saulutė“ kūrybinė grupė ir jų vadovė direktorės pavaduotoja ugdymui Irena Gontovnik. Garbinga trečioji vieta atiteko Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazijos kūrybinei grupei ir jiems padėjusiems pasirengti anglų kalbos mokytojai Ingridai Staugaitei ir informacinių technologijų mokytojui Dariui Dinsmonui.

 

Konkurso sumanytoja anglų kalbos mokytoja Eglė Ačienė ir jos komanda – informacinių technologijų mokytoja Indrė Kudelko ir aš, socialinė pedagogė Agnė Vernickaitė, – nuoširdžiai dėkoja visiems konkurso dalyviams, komisijai, padėjusiai atrinkti vaizdo klipus nugalėtojus ir mokinei Barborai, šiam konkursui sukūrusiai nuotaikingą plakatą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Komentarai (2)

  • Neringa

    Labai prasmingas ir šaunus konkursas! Ačiū už iniciatyvą.
    Linkiu mokytojams tobulėti ir sekti naujausiomis mitybos tendencijomis. Nuotraukoje matau pieno produktus. So, it’s not healthy. 😊

    • Jurga

      Tikrai geras pastebėjimas, tik vieningai nebus niekada, jūs tikite vienu, mes tikime kitu, vieni sako jog pieno produktai sveika, kiti ne, vieni tiki jog pieno produktai sveiki tik vaikams. Tad jūsų pasisakymas ne visiems tiks