Tarptautinis „Erasmus+“ projektas „STEM mokymasis įtraukiant meną“ Raguvos gimnazijoje

Raguvos gimnazija kartu su Čiuprijos gimnazija (Serbija) ir Anatolijos Piri Reis licėjumi (Turkija) nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. iki 2024 m. sausio 8 d. vykdo „Erasmus+“ projektą „STEM mokymasis įtraukiant meną“ (angl. „STEM connecting with Art“). Gimnazijoje iš mokinių ir mokytojų sudaryta projekto vykdymo komanda.

 

Pagrindinis projekto tikslas – skatinti sąmoningą STEM žinių ir gebėjimų lavinimą(si) kuriant atsinaujinančios energijos šaltinius ateities ekologiškos gyvensenos modeliams. Per pirmuosius projekto mėnesius mokiniai piešė vėją dailės pamokose, nagrinėjo vėjo temą tautosakoje, lietuvių literatūros kūriniuose ir parengė pristatymus, tarptautinėje konferencijoje „Ar žinote…“ (angl. „Do you know…“) dalijosi surinkta informacija apie vėją pagonybėje ir išlikusius simbolius, geografijos pamokų metu rinko informaciją ir aptarė atsinaujinančios energijos svarbą ateities miestų kūrimui.

 

Gegužės mėnesį Raguvos gimnazijoje lankėsi serbų ir turkų komandos. Projekto dalyviai pažindinosi su Lietuvos žaliosios energijos gamintojais – vėjo jėgainėmis, kurias apžiūrėjo vėjo jėgainių parke Grikienių kaime Anykščių rajone. Svečiai ir gimnazijos komanda lankėsi STEAM centre Panevėžyje, kuriame kūrė, programavo anemometrus, išbandė juos matuodami vėjo greitį, susipažino su Panevėžio lankytinomis vietomis, Trakuose dalyvavo saldžioje edukacinėje programoje.

 

 

„Erasmus+“ projekto dėka buvo užmegzti bendradarbiavimo santykiai su užsienio mokyklomis, tad rugsėjo paskutinę savaitę Raguvos gimnazijos komanda keliavo į Serbiją tyrinėti saulės energijos galimybių.

 

Serbijoje projekto dalyviai lankėsi sostinės Belgrado senamiestyje, Belgrado tvirtovėje, Sahat bokšte, Karo muziejuje po atviru dangumi ir kitose lankytinose vietose. Kragujevaco universiteto fizikos fakultete klausėsi paskaitos apie saulės energiją. Mokiniai gamino saulės šviesos detektorius ir kroviklius. Moravijos parke, esant puikiam saulėtam orui, turėjo galimybę išbandyti anksčiau padarytus saulės laikrodžius.

 

Paskutinę kelionės dieną Raguvos gimnazijos mokiniai padėjo pasiruošti Europos tyrėjų nakties renginiui, buvo vykdomos kūrybinės dirbtuvės, eksperimentai, pristatymas bendruomenei. Pristatyti ir projekto metu pagaminti saulės laikrodžiai, šviesos detektoriai ir krovikliai. Lietuvos komanda liko sužavėta Serbijos gimnazijos bendruomenės svetingumu, mokytojų iniciatyvumu ir meile mokytojo darbui.

 

Raguvos g-jos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.