„Erasmus+“ projekto „Kas mes esame“ ketvirtasis susitikimas Raudondvario gimnazijoje

Simona Mikalauskienė
,
projekto koordinatorė Lietuvoje 

Spalio 24–28 dienomis mūsų gimnazijoje viešėjo tarptautinio „Erasmus+“ projekto „Kas mes esame“ (angl. „Who we are“) dalyviai iš Turkijos, Ispanijos, Lenkijos, Italijos ir Rumunijos. Tai yra ketvirtasis projekto susitikimas, kurio pagrindinė tema „Emocinis intelektas – vienas iš būdų užkirsti kelią patyčioms“.

 

Pirmosios dienos rytą sugužėję dalyviai mėgavosi tautinių šokių ansamblio „Vėjo malūnėlis“ šokiais ir pažindinosi žaisdami. Po smagių pokalbių prie arbatos ar kavos puodelių, mokiniai kibo į koliažų gamybą. Iš atsivežtų žurnalų vaikai kūrė savo šalies pristatymus, atskleisdami paauglių aktualijas: laisvalaikio leidimo būdus, mėgstamus žymius žmonės, populiarius prekinius ženklus, filmus, muziką ir kitus jų amžiui svarbius dalykus. Dienos pabaigoje vyko emocinį intelektą ugdantis užsiėmimas, kurio metu mokiniai dalinosi emocijomis, diskutavo apie įvairias emocijas ir pojūčius.

 

 

Antra ir trečia mobilumo diena buvo skirta Lietuvos pažinimui. Klausydamiesi charizmatiško gido pasakojimų projekto dalyviai tyrinėjo lankytinas mūsų sostinės vietas ir mėgavosi tradiciniais lietuviškais patiekalais. Rudeniniam lietui nurimus, keliavo į Trakus, kur lankėsi Trakų pilyje ir jos apylinkėse. Vėliau vyko į Grūto parką Druskininkuose ir paskutines jėgas atidavė lipdami į Merkinės apžvalgos bokštą. Laimei, oras lepino, tad Lietuvą svečiai išvydo nuspalvintą gražiausiomis rudens spalvomis.

 

Ketvirtoji diena buvo skirta Kaunui. Ryte dalyviai aplankė Kauno pilį, senamiestį ir grožėjosi atsinaujinusia Laisvės alėja. Popietė buvo skirta pojūčiams. Drąsiausieji lankėsi Sobore įrengtoje aklųjų instaliacijoje, kur patyrė neapsakomus jausmus. Buvo smagu stebėti įvairias dalyvių mimikas ir emocijas po pasivaikščiojimo take, skirtame patirti neregio dalią. Diena pasibaigė Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės  muziejuje, kuriame aplankė kelias ekspozicijas ir paniro į pojūčius, kuriuos suteikė virtualios realybės filmas „Angelų takais“. Abejingo neliko nė vieno, o mokytoja iš Turkijos sakė: „Dar niekada nesu patyrusi nieko panašaus, nes buvau rojuje.“

 

Penktadienio rytą dalyviai gamino prisiminimo ženkliukus talkinant Kauno taikomosios dailės mokyklos komandai. Pasivaišinę kava ir šakočiu vyko į Raudondvario dvare organizuotą gintaro edukaciją ir pasigamino apyrankes iš gintaro detalių. Popietės pabaigoje dalyviams įteikti sertifikatai. Penktadienio vakaras buvo skirtas atsisveikinimo vakarėliams.

 

Susitikimas praėjo puikiai, nes užsibrėžti tikslai buvo pasiekti, naujos pažintys džiugino paauglius, tad tikimės, kad visi dalyvavusieji išsivežė gražių prisiminimų iš mūsų mažo ir žalio krašto.

 

Projekto Nr. 2020-1-TR01-KA229-093260_4

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.