Tarptautinio socialinio verslumo konkurso laimėtojai – Šiaulių miesto gimnazistai

Kristina Urbonienė
,
konkurso koordinatorė, asociacijos „Karjeros kodas“ prezidentė, programos „Start Strong“ vadovė Lietuvoje

Kovo–gegužės mėnesiais asociacija „Karjeros kodas“ kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Vilniuje ir tarptautine karjeros ugdymo programa „Start Strong“ bei Europos socialinio verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų instituto programa „ChangeMakersON“ Lietuvoje vykdė tarptautinį socialinio verslumo konkursą „Start Strong 3+3 Student Entrepreneurship“. Tokio pobūdžio konkursai tuo pat metu vyko ir Latvijoje bei Estijoje, o šių konkursų laimėtojai iš visų trijų Baltijos šalių sudarys vieną bendrą komandą ir liepos mėnesį skris pasisemti verslumo patirties į Sietlo miestą Jungtinėse Amerikos Valstijose.

 

Konkurse dalyvavo Lietuvos 15–19 metų mokinių komandos iš įvairių Lietuvos miestų: Mažeikių, Švenčionių, Plungės, Šiaulių, Vilniaus ir Kauno (iš viso – 60 dalyvių). Konkurso tikslas – socialinis verslas ir komandinis darbas kuriant socialinį projektą, kuris išspręs mokinių gyvenamosios vietos bendruomenei aktualią problemą ir padės formuoti sėkmingus santykius. Konkurso pavadinime „3+3“ reiškia, kad komandoms buvo vedamos 3 meistriškumo pamokos ir skiriami 3 namų darbai. Meistriškumo pamokų temos – santykiai komandoje, bendro tikslo siekimas, įvairios santykių su aplinkiniu pasauliu ir žmonėmis kūrimo strategijos. Visos meistriškumo pamokos vyko skirtingose vietose: Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadoje Rygoje, Kauno „Erudito“ licėjuje ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Amerikos skaitykloje (angl. American Corner). Meistriškumo pamokas vedė patyrę lektoriai, verslininkai, ekonomikos ir socialinės srities specialistai. Po kiekvienos meistriškumo pamokos komandos gaudavo namų užduotis – sukurti trumpus vaizdo filmukus apie santykio su savimi ir aplinkiniais formavimą, apie socialinio projekto kūrimą, galutinio konkurso produkto pristatymą (angl. pitch). Kiekvieną namų užduotį vertino tarptautinė konkurso komisija.

 

Gegužės 24 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyko konkurso „Start Strong 3+3 Student Entrepreneurship“ apdovanojimų šventė. Konkursas baigėsi, komisija suskaičiavo balus ir organizatoriai paskelbė nugalėtojus. Jais tapo mišri šiauliečių komanda „Et Cetera“: Laura Kalinauskaitė, Edgaras Sviščiovas ir Robertas Kazbaras iš Juliaus Janonio gimnazijos bei Goda Katkutė iš Didždvario gimnazijos. Komandai vadovavo J. Janonio gimnazijos mokytoja Evelina Mačiūnienė. Laimėtojų projektas susijęs su antriniu drabužių panaudojimu, užtikrinant tvarumą ir jokių atliekų nebuvimą. Komandai „Et Cetera“ atiteko pagrindinis konkurso prizas – savaitės trukmės kelionę į Siatlą. Per kelionę laimėtojai ne tik dalysis patirtimi su Jungtinių Amerikos Valstijų kompanijų atstovais, bet ir susitiks su savo verslų (angl. startups) įkūrėjais, semsis patirties, kaip įgyvendinti netgi nerealiausias idėjas. Šiauliečiai turės galimybę lankytis susitikimuose su klestinčiais verslininkais ir susipažinti su JAV istorija, kultūra, pažinti žmones, jų tradicijas ir patobulinti tarpkultūrines kompetencijas.

 

Antrosios vietos laimėtojai – mišri komanda „Botless“ iš Vilniaus Mykolo Biržiškos ir Simono Daukanto gimnazijų (mokytoja Genovaitė Kynė), trečiosios – komanda „A-Team“ iš Plungės „Saulės“ gimnazijos (mokytoja Ligita Erminaitė).

Organizatoriai sveikina visas konkurso komandas ir linki didžiausios sėkmės laimėtojams – komandai „Et Cetera“! Lauksime jų su įspūdžiais iš kelionės!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.