Popierinių lėktuvėlių skrydis

Agnė Dovalgaitė-Trumpelė
,
Šiaulių l.-d. „Pupų pėdas“ ikimokyklinio ugdymo pedagogė

Kasmet gegužės 26-ąją Jungtinėse Amerikos Valstijose švenčiama nacionalinė popierinių lėktuvėlių diena. Ją minint paprastai rengiami susibūrimai, per kuriuos dalyviai iš popieriaus lanksto lėktuvėlius ir leidžia juos į orą. Šiaulių lopšelis-darželis „Pupų pėdas“ pakvietė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas dalyvauti respublikiniame projekte „Popierinių lėktuvėlių diena“. Gegužės 27 d. 2055 vaikai iš 34 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų paleido savo popierinius lėktuvėlius į orą. Vieni juos gamino ir dekoravo namuose su tėveliais, kiti mokėsi lankstyti lėktuvėlius skirtingomis technikomis darželyje su auklėtojomis, o Vilniaus lopšelio-darželio „Gluosnis“ ugdytiniai juos lankstė darželio kieme veikusiose kūrybinėse dirbtuvėlėse. Vaikai savo lėktuvėlius puošė įvairiausiais spalvotais piešinėliais, rašė ant jų linkėjimus, norus ir svajones.

 

Ugdymo įstaigose buvo organizuojami įvairūs sporto renginiai, per kuriuos vaikai mankštinosi, varžėsi, kieno lėktuvėlis nuskris toliau, kuris pakils aukščiau, pataikys į taikinį, perskris liniją, vyko įdomios estafetės, buvo fiksuojamas toliausiai nuskridusio lėktuvėlio rekordas. Vieni atstumą iki nuskridusio lėktuvėlio matavo metrais, kiti – savo pėdutėmis. Lyjant lietui Šiaulių logopediniame lopšelyje-darželyje lėktuvėliai buvo skraidinami net pro atvirus langus. Kauno r. Raudondvario lopšelio-darželio „Riešutėlis“ vyresnieji ugdytiniai pasidalijo savo pagamintais lėktuvėliais su mažaisiais draugais. Popieriniai lėktuvėliai skraidė net prie jūros, kur Klaipėdos lopšelio-darželio „Rūta“ pedagogai ir ugdytiniai surengė smagią sporto pramogą.

 

Labai džiaugiamės, kad prie mūsų projekto mielai prisijungė ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos jungtinių specialiųjų lavinamųjų klasių mokiniai ir jų mokytojos.

Ši diena buvo kupina įspūdžių. Kildami ir leisdamiesi lėktuvėliai vaikams suteikė daug džiugių emocijų, jų akys švytėjo, netilo pergalės šūksniai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.