Tarptautinio „Erasmus+“ projekto „STEAMulation for students“ dalyvių veiklos

Reda Šteimantienė
,
projekto koordinatorė

Tarptautinio „Erasmus+“ projekto „STEAMulation for students“  partneriai iš Turkijos, Ispanijos, Portugalijos ir Rumunijos kartu su Lietuvai atstovaujančios Šiaulių Lieporių gimnazijos moksleiviais dalyvavo įvairiose veiklose ir tobulino STEAM krypties kompetencijas. Svečiai susipažino su gimnazija, moderniomis laboratorijomis ir dalyvavo biologijos pamokoje, kurioje atliko įvairius eksperimentus, tyrė vaisius ir daržoves, nustatė, ar yra jose nitratų ir koks kiekis. Lietuvių kalbos pamokoje dirbdami grupelėmis mokėsi reikalingiausių lietuvių kalbos žodžių bei sudarė tradicinių lietuviškų valgių meniu. Chemijos pamokoje iš turimų ekologiškų produktų gamino drėkinantį kremą. Darbo rezultatu visi džiaugėsi, pagamintą produktą gražiai susipakavo ir naudos pagal paskirtį – galbūt gera pradžia bus paskata gamybos procesą pakartoti ir namie iš turimų produktų kartu su šeimos nariais. Projekto dalyviams organizuota ekskursija po Šiaulius, aplankytas Kryžių kalnas. Šiaulių saldainių fabriko „Rūta“ šokolado muziejaus dirbtuvėse svečiai ir gimnazistai trumpam tapo šokolado meistrais – gamino saldumynus ir pasiruošė lauktuves. Beje, tai ne vienintelės saldžios lauktuvės – dalyvauta ir tradicinio lietuviško šakočio edukacijoje. Lankydamiesi Palangoje, dalyvavo gintaro muziejaus organizuotoje edukacinėje veikloje, kurioje tyrinėjo fizines ir chemines gintaro savybes, mokėsi atskirti tikrą gintarą nuo plastiko ar falsifikatų. Svečiams įspūdį paliko liaudies menininkų rankomis sukurti gintaro gaminiai. Malonių įspūdžių sukėlė ir Lietuvos sostinė Vilnius, kuriame ne tik susipažino su žymiausiomis miesto vietomis, bet ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Sėkmingos klaidos – eksperimentai laboratorijoje“. Projekto dalyviai atliko ne vieną eksperimentą, kurio metu sužinojo daug naujų dalykų ir išgirdo gražių istorijų apie tai, kad kartais atsitiktinumai atveda prie didelių atradimų.

 

Smagios ir įdomios  ekskursijos praplėtė tiek gimnazistų, tiek užsieniečių akiratį, o svarbiausia, kad visi dalyviai  patobulino praktinius anglų kalbos vartojimo įgūdžius. Projekto patirtis padės realizuoti ir atlikti naudingas STEAM užduotis  pamokose ar kitose ugdymo proceso veiklose.

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal ,,Erasmus+“ KA2 Programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.