Tarptautinio „Erasmus+“ projekto dalyvių susitikimas Juknaičiuose

Gitana Pociutė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Gegužės 23–27 dienomis Šilutės rajono Juknaičių pagrindinėje mokykloje vyko tarptautinio „Erasmus+“ projekto „Eat best – move most – do best“ dalyvių susitikimas. Projekte dalyvauja 5 partnerės šalys: Lietuva, Italija, Turkija, Ispanija ir Slovakija. Tai jau trečiasis projekto dalyvių susitikimas. Pirmasis įvyko rudenį Turkijoje, antrasis – kovo pabaigoje Slovakijoje.

 

Projektas „Eat best – move most – do best“ yra skirtas mokiniams, mokytojams, tėvams. Taip pat bendruomenėms ir kitiems asmenims ar institucijoms, kurioms rūpi skatinti sveiką gyvenimo būdą, toleranciją, saugumą, kurios siekia iššūkių ir nuolat ieško įkvėpimo bei noro dalintis projekto patirtimi bei rezultatais. Pagrindinis projekto tikslas yra susipažinti su šalių partnerių kultūra ir tradicijomis, ypač sveikos gyvensenos ugdymo ir puoselėjimo srityse.

 

Pirmąją vizito dieną mokiniai ir mokytojai pristatė savo mokyklas, vėliau kiekvienos šalies atstovai supažindino su tradicinio patiekalo gamybos procesu. Po pietų mokinių komandos dalyvavo praktinėje veikloje, kurios metu gamino sveikus užkandžius, o vėliau vyko šių užkandžių degustacija. Vakare projekto dalyviai turėjo galimybę dalyvauti Šilutės miesto apžvalginėje ekskursijoje.

 

Geriausias emocijas ir gausiausius įspūdžius šalių delegacijos patyrė dviejose išvykose. Antradienį buvo aplankyta Palanga ir Klaipėda. Šių išvykų metu mokiniai ir mokytojai dalyvavo orientaciniame žaidime Palangos mieste, pasivaikščiojo pajūriu, aplankė gražiausias Klaipėdos senamiesčio vietas. Trečiadienį laivu keliavo į Lietuvos perlu vadinamą Nidą. Ten svečius pasitiko gidė, kuri papasakojo apie Kuršių nerijos praeitį ir dabartį, mokiniai ir mokytojai kopė į Parnidžio kopą ir pasivaikščiojo pamariu.

 

Ketvirtąją vizito dieną projekto dalyviai įsijungė į šeštąjį kartą mokykloje vykstantį respublikinį chorų festivalį „Mes – Pamario vaikai“. Italijos ir Turkijos mokiniai kartu su mokytojais dainavo savo gimtosiomis kalbomis ir sulaukė audringo žiūrovų palaikymo. Antrąją dienos pusę visi šalių partnerių atstovai išbandė savo fizinį pajėgumą dalyvaudami įvairiose sportinėse veiklose.

 

Paskutiniąją projekto dieną vyko „eTwinning“ seminaras, kurį vedė konsultantė Nomeda Vykertienė. Ji supažindino su „eTwinning“ platformos naudojimosi galimybėmis ir įrankiais. Susitikimą vainikavo sertifikatų įteikimo ceremonija ir draugiškas bei šiltas vizito aptarimas prie kavos puodelio. Visi susitikimo dalyviai džiaugėsi gražia ir žalia Lietuvos gamta, švariomis miestų gatvėmis, šiltais ir nuoširdžiais žmonėmis, džiaugėsi įsigiję naujų draugų, patyrę neišdildomų įspūdžių bei turėję galimybę pagilinti ne tik kultūrines žinias, bet ir anglų kalbos gebėjimus.

 

Kitas projekto šalių partnerių susitikimas vyks rudenį Italijoje, o baigiamasis susitikimas – 2023 m. pavasarį Ispanijoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.