Tarptautiniai projektai: galimybės tobulėti, pažinti, patirti ir mokytis kitaip

Vilniaus lopšelis-darželis „Coliukė“ yra daugiametis tvaraus ugdymo ir ekologinio švietimo iniciatorius, savo ugdymo veiklos planuose numatantis bei įgyvendinantis daug aplinkosauginio švietimo programos sričių. Stiprybe laikome racionalų bei tvarų lauko erdvių pritaikymą, naudojant gamtines ir antrines medžiagas bei ugdant vaikų bei šeimų aplinkosauginį raštingumą. Įstaigos prioritetai – ugdytinių bei visos bendruomenės ekologinio sąmoningumo skatinimas, vartojimo mažinimas, ekologinis švietimas bei tvarumo idėjų palaikymas savo veikla bei įvairiomis akcijomis ir projektais.

 

Savo strateginiuose veiklos tiksluose esame užsibrėžę užmegzti tarptautinius bendradarbiavimo santykius, šiuo tikslu siekiame kelti visų įstaigos darbuotojų profesinę kvalifikaciją, pažinti kitų šalių ekologinio ir tvaraus švietimo pavyzdžius, o taip pat įgyti patirties bendradarbiaujant su užsienio šalimis. Pasinaudojome Švietimo mainų paramos fondo kvietimu dotacijai laimėti bei dalyvauti programos „Erasmus+“ tematiniame seminare „Education for sustainable development“, kuris vyko 2023 m. gegužės 1–4 dienomis Odensės mieste, Danijoje.

 

Sėkmingai pristatėme darželio tvaraus švietimo vystymo patirtį bei buvome atrinkti dalyvauti tarptautiniame seminare. Dotacija buvo skirta vienam dalyviui. Įstaigai atstovavo mokytoja – direktoriaus pavaduotoja Asta Thorsen.

 

 

Keturių dienų konferencijos metu susipažinome su Danijos švietimo sistema, aplankėme ikimokyklinio ugdymo įstaigą Strib miestelyje, kurios vadovas Jens Thuesen Andersen pristatė tarptautinį projektą „A Longer Life on Earth“. Šiose projekto veiklose dalyvavo ir Lietuvos ugdymo įstaigos. Apsilankymo Middelfart miesto savivaldybėje metu buvome supažindinti su vykdoma vietos klimato kaitos politika.

 

Projekto dalyviai turėjo progos susipažinti su Danijos kultūros istorija ir apsilankyti garsaus poeto, rašytojo H. K. Anderseno muziejuje.

 

Dalyvavimas seminare praplėtė mūsų įstaigos tarptautiškumo galimybes, leido susipažinti su kitų šalių švietimo sistemomis, mokyklomis, užmegzti bendradarbiavimo ryšius su Estijos, Danijos, Belgijos ikimokyklinio ugdymo įstaigomis tvarumo ir ekologinio ugdymo srityse.

 

Džiaugiamės „Erasmus+“ suteikta galimybe apsilankyti tarptautiniame renginyje, kuriame susipažinome su Danijos ir kitų šalių patirtimis bei pradėjome ilgalaikio ir našaus bendradarbiavimo procesą.

 

Birutė Spruogienė, Vilniaus l.-d. „Coliukė“ direktorė

Teresė Kerulienė, Vilniaus l.-d. „Coliukė“ direktorės pavaduotoja ugdymui

Asta Thorsen, mokytoja

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.