Tarptautinę vaikų gynimo dieną moksleivius kviečia edukacijų ir muzikos festivalis

Birželio 1-ąją minimą Tarptautinę vaikų gynimo dieną Sostinės vaikų ir jaunimo centras kviečia švęsti drauge. Edukacijų ir muzikos festivalyje „Laimingas aš“ moksleivių klasėms organizuojama daug jaukaus veiksmo: net 10 edukacinių užsiėmimų, taip pat filmo peržiūras, meninės instaliacijos kūrimą, orientacinius iššūkius, šokio performansą, koncertą.

 

Moksleiviams skirtas Edukacijų ir muzikos festivalis „Laimingas aš“ organizuojamas, siekiant padovanoti jaunajai kartai smagų buvimą kartu, taip pat atkreipti visuomenės dėmesį, kalbėti garsiai apie svarbiausias vaiko teises: į prasmingą saviraišką, emocinę ir fizinę sveikatą, namus ir saugumą. Tik būdami emociškai saugūs galime leistis į kūrybą, geriau pažinti save bei pasaulį, kurti pagarbų ryšį su šalia esančiais, atrasti tvarų buvimą mūsų ekosistemoje.

 

Aktualiausias moksleiviams festivalio renginys – AŠ I MES I PASAULIS edukacijos klasėms (su registracija). Jų metu – motyvacinis susitikimas su žinoma visuomenininkė KamTauTa Braškė, taip pat viena iš anksto pasirinkta edukacija savęs pažinimo, geros savijautos, ar tvarių idėjų temomis. Viso šių edukacijų rengiama dešimt: kūrybinių ir judrių, padedančių suprasti, kas gi leidžia mums jaustis saugiai ir būti laimingais asmeniniame lygmenyje, santykyje su kitais, bendruomenėje, pasaulyje. (Daugiau apie jas svjc.lt/edukacijos-as-mes-pasaulis-mokykloms/)

Festivalio „Laimingas aš“  dalyviai kartu su iliustratore ir komiksų kūrėja Anna Pencil Mood galės dalyvauti meninės instaliacijos „Jaunimo balsas“ kūrime; leistis į orientacinius iššūkius po SVJC erdves ir užkaborius; stebėti šiuolaikinio šokio performansą „GAMA X erdvės“. Keletą kartų per dieną jiems bus rodomas ilgametražis Marteno Persielio filmas „Viskas bus kitaip“, 2021-aisiais pelnęs kino festivalio „Max Ophüls Preis“ žiūrovų prizą. Šioje futuristinėje pasakoje, pasitelkiant mokslinius faktus, kalbama apie neatidėliotiną mūsų dienų problemą – biologinės įvairovės nykimą. Baigiamasis festivalio renginys – muzikos žvaigždžių koncertas LAIMINGAS AŠ, kuriame pasirodys grupė „Baltasis Kiras“, Gabrielė Vilkickytė, Rūta Loop, Justė Kraujalytė, Rasa Kaušiūtė, taip pat SVJC atlikėjai – vokalo studija „Kivi“, popmuzikos studija „Re-Mi-Do“, baleto studija „Tip Toe“, flamenko „Solea“, šiuolaikinio šokio studija „Gama“, tautinių šokių grupė „Ugnelė“, šiuolaikinio baleto studija, gimnastikos ir savigynos meistrai. Koncertą ves  Gediminas Nadtočis-Natas.

Festivalis LAIMINGAS AŠ vyks:

  • Birželio 1-ąją, ketvirtadienį, 10.00–19.30 val., Sostinės vaikų ir jaunimo centre, Konstitucijos pr. 25.
  • Visos pramogos – nemokamos. Edukacinėms dirbtuvės – būtina išankstinė registracija, kitose – dalyvavimas laisvas.

 

 

Daugiau informacijos:

Apie edukacijas mokyklų klasėms

Apie koncertą ir kitas pramogas 

 

Sostinės vaikų ir jaunimo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.