Moksleivių verslumo ugdymas mokyklose pasiteisino – mokytojai pasiruošę naujų programų įgyvendinimui

20 naujų mokytojų turi galimybę pradėti praktinio moksleivių verslumo – mokomųjų mokinių bendrovių kūrimo veiklą savo mokyklose ir pasiruošti įgyvendinti naują ekonomikos ir verslumo programą jau 2023 mokslo metų rudenį. „Lietuvos Junior Achievement“ tęsia praktinės moksleivių verslumo kompetencijos ugdymo programos „accelerator_x“ plėtrą ir kviečia mokyklas prisijungti naujam etapui.

 

„Kompetencijomis grįstas ugdymas yra didelis žingsnis į priekį mūsų valstybėje. Džiaugiamės galėdami mokykloms ir mokytojams suteikti metodinę medžiagą ir praktiniais metodais grįstą programą, kuri padeda pasiruošti dirbti su atnaujinta bendrojo ugdymo programa“, – sako Jūratė Raudoniūtė, „Lietuvos Junior Achievement“ administracijos ir programų vadovė.

 

Dešimtys mokyklų pastaruosius dvejus metus stiprino savo žinias ir kompetencijas antreprenerystės ugdymo srityse ir prisijungė prie jau dešimtmečius veikiančio „Lietuvos Junior Achievement“ mokyklų tinklo Lietuvoje. Dėl šios programos plėtros vien per pastaruosius dvejus metus beveik 7000 mokinių, lydimi mokytojų, mentorių, turėjo galimybę įgyvendinti savo svajones ir kurti pirmuosius verslus dar mokyklos suole.

 

„Galėčiau dėti lygybės ženklą – mokomosios mokinių bendrovės kūrimas tai tarsi gyvenimas. Mokiniai pamokas pradeda nuo savęs pažinimo, santykių su kitais kūrimo, o mokslo metų eigoje – realių prekių ir paslaugų pristatymo rinkai“, – patirtimi dalinasi prieš metus Junior Achievement „accelerator_x“ programą įgyvendinti pradėjusi Dovilė Šertvytienė, fizinio ir geografijos mokytoja, Kauno Jono Jablonskio gimnazijos verslumo klasių kuratorė.

 

Pasak Dovilės, programa augina žmogų šiandienos gyvenimui. Pasitelkus metodinę medžiagą suteikiama galimybė mokytis investuoti, bendrauti tarpusavyje ar su klientais, ieškoti kūrybingų sprendimų. Mokiniai patiria problemų sprendimo iššūkių, klaidų, bet atradimo džiaugsmas būna vienas didžiausių. Žaviuosi mokinių pastangomis nepasiduoti, ieškoti sprendimų įvairiose situacijose, kurios ne visada jos būna palankios.

 

Pastaruosius kelis metus kartu su Inovacijų agentūros pastiprinimu ir ilgamečiais filantropijos poveikio investuotojais visoje Lietuvoje įgyvendintos moksleivių verslumo ugdymo programos „accelerator_x“ rezultatai buvo rekordiniai – programoje sudalyvavo beveik 7000 moksleivių iš daugiau nei 120 Lietuvos mokyklų. Į programos veiklą įsitraukė per 150 mokytojų. Moksleiviai įkūrė daugiau nei 1600 mokomųjų bendrovių. Programos metu moksleiviai dalyvauja verslumo ir inovacijų stovyklose, Kalėdinėje mokomųjų bendrovių „eXpo“, kurios metu prisistato savo sukurtus produktus ir paslaugas, savo jėgas gali išbandyti regioninėse parodose ir gegužės mėnesį vykstančiame nacionaliniame finale sostinėje.

„Programos metu moksleiviai kviečiami ieškoti kūrybingų būdų spręsti savo bendruomenės, miesto ar globalius iššūkius kuriant inovatyvias verslo idėjas. Šis mokymosi procesas suteikia jaunimui galimybę išbandyti save tikroje rinkoje, mokiniai patiria, kaip realiai veikia verslas. Matome, kad moksleiviai verslo idėjų semiasi iš kasdienybėje sutinkamų iššūkių, pasitelkia skirtingų pamokų žinias, mokyklose esamas technologijas. Vis daugiau mokinių savo mokomųjų mokinių bendrovių pagrindu rašo brandos darbus, tiriamuosius projektus“, – sako Andželika Rusteikienė, „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė.

 

Pasak A. Rusteikienės, moksleiviams svarbios inovacijos, rūpi tvarumas. Jaunieji antrepreneriai kuria sprendimus spręsti tiek socialines, tiek aplinkosaugos problemas: knygeles emocinės sveikatos stiprinimui, natūralias gertuvių valymo tabletes, ekologiškus šviestuvėlius knygoms skaityti, hidroponinius daržus, elektros saugos sistemas. Mokiniams padeda ne tik mokytojai, tiek mentoriai – skirtingų sričių specialistai, sukaupę ilgametę patirtį versle.

 

„Lietuvos Junior Achievement“ siekia tęsti mokinių bendrovių programos plėtrą ir kviečia 20 pedagogų prisijungti bendrystei ir verslumo ugdymui mokyklose.

 

Mokyklų atranka jau prasidėjo ir vyks iki birželio 10 d., o moksleivių verslumo ugdymo programa mokyklose startuos naujaisiais mokslo metais, rugsėjo mėnesį. Paraiškos formą galima rasti www.lja.lt arba susisiekti su LJA programų ir administracijos vadove Jūrate Raudoniūte, tel. +37065064466.

 

Daugiau apie programą: Lietuvos Junior Achievement mokomųjų mokinių bendrovių „Accelerator_x“ – tai moksleivių antreprenerystės ugdymo programa, kurioje dalyvaujantys 9-12 klasių moksleiviai įgyja realios verslo kūrimo patirties ir patys įgyvendina visą verslo valdymo ciklą. Mokiniai įsteigia įmonę, sukaupia pradinį kapitalą, planuoja ir analizuoja vartotojų poreikius, kuria savo paslaugas arba produktus, juos parduoda, o po mokymosi proceso įmonę uždaro. Mokiniams padeda mokyklose dirbantys mokytojai-mentoriai, o konsultuoja ir vertina tikri verslo profesionalai.

 

„Lietuvos Junior Achievement“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.