Tarptautinė rusų kalbos pamoka „Draugų rate“

Larisa Tichonova
,
rusų kalbos mokytoja

Pandėlio gimnazijoje vyksta nemažai netradicinių rusų kalbos pamokų. Gruodžio 8 dieną tokia pamoka vyko 8 klasės mokiniams. Aštuntokai, mokydamiesi temą „Draugų rate“, nuotoliniu būdu susitiko su bendradarbiaujančiomis Latvijos, Armėnijos, Lenkijos mokyklomis. Šios pamokos metu kiekvienos šalies mokiniai trumpai prisistatė, padainavo dainą gimtąja arba rusų kalba, pristatė savo šalies nacionalinį patiekalą.

 

Pamoka praėjo akimirksniu. Buvo įdomu pabendrauti rusiškai, paklausyti, kaip kalba kitos šalies mokiniai, pasidžiaugti, kad supranti, kas sakoma rusų kalba. Taip pat buvo įdomu išgirsti, kaip skamba armėnų, lenkų kalbos. Pamokos pabaigoje mokiniai atliko interaktyvias užduotis, susijusias su pamokos tema.

 

Apibendrindami pamoką, mokiniai džiaugėsi kitokia pamoka, naujai išmoktais žodžiais, pažintimi su kitomis kultūromis. Mokytojai džiaugėsi, kad mokiniai taikė įgytas rusų kalbos žinias pratiškai, kad tokie renginiai motyvuoja mokinius labiau gilintis ir mokytis dalyko. Taip smagiai draugų rate Pandėlio gimnazijos aštuntokai pradėjo mokytis naujos temos.

 

Mokinių atsiliepimai:

Martyna Levonaitė: „Labai patiko kažką nauja išbandyti, smagiai praleidom laiką, buvo įdomu žiūrėti ir klausyti kitų pristatymų. Įdomu mokytis kitokioje pamokoje“.

Fausta Kutraitė: „Patiko susitikimas, sužinojau apie kitų šalių tradicinius patiekalus.“

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.