Tarptautinė bendrystė, įtraukusis ugdymas ir į bendrą pynę supintos draugystės gijos

Jūratė Pilsudskienė
,
projekto koordinatorė, Kauno r. Neveronių gimnazijos anglų k. mokytoja

Užsimezgusi draugystė suteikia jauno žmogaus gyvenimui ypatingą prasmę. Laikas praleistas su draugais užpildo jo gyvenimą puikiu pokalbiu, palaikymu, supratimu bei dovanoja daug džiaugsmo ir juoko. Tokios dovanos ypač reikšmingos jaunuoliui, įžengusiam į paauglystės kryžkelę.

 

Dalyvavimas tarptautiniuose „Erasmus“ projektuose, tokiuose kaip „Build Up (Y)Our Future Through Arts“, Kauno rajono Neveronių gimnazijos bendruomenei ir jų užsienio partneriams tapo tramplinu į pasaulį, kuriame užsimezga tvirti santykiai, išmokstama bendrauti su pačiais įvairiausiais, skirtingų gebėjimų žmonėmis, netgi su tais, kurie skiriasi nuo mūsų savo įpročiais, tikėjimu arba turi visiškai priešingą požiūrį. Projekto metu užsimezgusios draugystės išmokė mūsų mokinius ne tik susipažinti su naujomis kultūromis, priimti kitokius požiūrius, bet ir parodė, kad skirtingi žmonės, reaguodami skirtingais būdais į aplinką, visgi suteikia saugią emocinę erdvę, kurioje kiekvienas gali būti pats savimi. Tai ypač svarbu mažiau galimybių turintiems vaikams, kurie dažnai baiminasi žengti žingsnį iš savo komforto zonos.

 

Dalyvaudami bendrose veiklose, drauge siekdami bendrų tikslų ir patirdami sėkmę bendrystėje, mažiau galimybių turintys jaunuoliai mielai būna kartu su visais ir išplečia savo įprastas saugumo ribas, priima jiems atsiveriančius naujus horizontus. Mobilumo Lietuvoje metu „Build Up (Y)Our Future Through Arts“ „Erasmus“ projektas spinduliavo ne tik pažinimo džiaugsmu, bet ir vienybe bei bendryste. Čia vyravo tik draugiško konkurencingumo dvasia. Atlikdami įvairiausias užduotis kartu, projekto dalyviai nesiekė vienas kito užgožti ar pranokti, jiems patiko užsiimti net ir keisčiausia, neįprasta, bet bendra veikla. Senus, nebenaudojamus drabužius paversdami madingų drabužių kolekcija, iš antrarūšių žaliavų gamindami muzikinius instrumentus ir mokydamiesi jais groti, bei įveikdami savo baimes ir abejones, drauge sukūrė fantastišką meno kūrinį ir drąsiai pristatė jį, stebint pilnai salei žiūrovų. Juk drauge dirbant, net ir neįmanoma tampa įveikiama, nes draugai taip padeda vienas kitam, pradedant gero linkinčiu patarimu ir baigiant bendrai įveikiamais rimtais sunkumais.

Draugystė tikrai yra vienas iš nuostabiausių dalykų gyvenime, kurį verta švęsti. Kartu su visa Neveronių gimnazijos bendruomene minėdami Padėkos dieną, projekto dalyviai tik dar labiau sutvirtino užsimezgusius ryšius. Puota prie gausiomis vaišėmis nukrauto stalo, Neveronių dangų nuspalvinusių lazerių šou, sukvietęs visus į darnų ratą, smagiai besisukantį šokio ritmu – visa tai ir dar daugiau vainikavo naujos, tvarios draugystės fiestą. Drauge leisdami paskutinį rytmetį, jaunuoliai iš penkių šalių: Italijos, Lenkijos, Lietuvos, Portugalijos ir Turkijos, vedini lietuvių liaudies meno puoselėtojų, audė draugystės apyrankes. Jos ne tik papuošė projekto dalyvių riešus, bet ir tapo užsimezgusios tvirtos draugystės simboliu.

 

Visos drauge atliekamos veiklos lyg veidrodyje atspindėjo skirtingų gebėjimų, kultūrų, tikėjimų tapatumą; išryškino tiesą, jog nesvarbu kokie didžiuliai atstumai mus skiria, visi mes esame tos pačios planetos gyventojai, kuriuos sieja tarpusavio santykiai, panašios vertybės ir artimi tikslai. Puoselėdami teigiamus santykius, mes labiau atkreipiame dėmesį į dėkingumą, rūpinimąsi vieni kitais ir esame linkę daryti nuostabius dalykus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.