„Tapkime matematikais! Ar sugebėsime?“

 

Sausio pabaigoje Taurisano mieste (Italijoje) vyko tarptautinio „Erasmus+“ KA2 projekto „Tapkime matematikais! Ar sugebėsime?“ („Let’s become mathematicians, shall we?“) dalyvių susitikimas. Į mokytojų mokymus pietryčių Italijoje (Apulijos regionas) vyko Kauno technologijos universiteto (KTU) Vaižganto progimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Eglė Grinkevičienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė Jurgita Stankaitienė ir matematikos mokytoja ekspertė Danutė Domskienė.

 

Aplankytoje ugdymo įstaigoje – Istituto Comprensivo Taurisano Polo 2 – mokymų dalyvius labai šiltai pasitiko mokiniai ir jų mokytojai. Visus pradžiugino mokyklos šeimininkų surengtas koncertas. Maloniai nustebino pilnutėlė salė, į kurią buvo susirinkę mažųjų artistų tėveliai ir artimieji. Projekto dalyvius pasveikino Taurisano miesto meras. Po koncerto buvo surengta ekskursija po mokyklą, stebėjome mokinių veiklas.

Mokymų tikslas – sudaryti sąlygas skirtingų šalių mokytojams keistis patirtimi, susijusia su matematikos mokymu.

 

Direktorės pavaduotoja ugdymui E. Grinkevičienė mokymų dalyviams pristatė KTU Vaižganto progimnaziją. Pradinių klasių mokytoja metodininkė J. Stankaitienė ir matematikos mokytoja ekspertė D. Domskienė pasidalijo patirtimi apie progimnazijoje per matematikos pamokas taikomus mokymo metodus, dalyvavo praktiniuose mokymuose, stebėjo mokinių veiklas. Taip pat mokytojos susipažino su matematikos mokymo metodais, taikomais Italijos, Norvegijos, Lenkijos, Vengrijos ir Portugalijos mokyklose.

Mokymų dalyviai turėjo galimybę dalyvauti seminare, kuriame Bergamo universiteto profesoriai kalbėjo apie mokyklų švietimo sistemos pokyčių svarbą ir pristatė naujovišką bei linksmą būdą, skirtą mokyti(s) geometrijos.

Įdomi buvo ir kultūrinė programa. Susipažinome su Lečės miestu, jo nuostabiais baroko architektūros paminklais. Apsilankėme Alberobelo mieste, kuris dėl savo unikalios architektūros yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Per susitikimą su projekto partneriais aptarėme nuveiktus darbus, sudarėme tolesnį projekto veiklų planą.

 

KTU Vaižganto progimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.