Talentingų moksleivių akademija grįžta į Kauną

Praėjusį savaitgalį, lapkričio 13 d., Kaune prasidėjo Talentingų mokinių akademijos (TMA) renginių ciklas. Šeštadienį vykusio atidarymo metu, vedant interaktyvius užsiėmimus, vyko komunikacijos bei viešojo kalbėjimo paskaitos. Renginys pritraukė per šimtą moksleivių iš Kauno rajono mokyklų.

 

VDU Švietimo akademijos kanclerės pavaduotoja Ilona Tandzegolskienė vylėsi, kad šiemet akademijos veiklą bus galima tęsti kontaktiniu būdu. „Aktyviai bendradarbiaujame su Kauno rajono savivaldybe: rengiamos vasaros ir žiemos stovyklos Botanikos sode, įsitraukiame į projektines veiklas, sukurtas jaunų pedagogų pritraukimo į rajono mokyklas modelis“, – pasakojo kanclerės pavaduotoja. Kauno rajono savivaldybės švietimo ekspertas Antanas Bagdonas pastebėjo, kad TMA lankymas moksleiviams padeda ne tik pagilinti savo žinias, praplėsti erudiciją, bet ir pasijusti studentais. Renginio naudą įvertino ir Kauno rajono savivaldybės administracijos kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius. Moksleivių teigimu, vykdomos akademijos paskaitos stiprina jų apsisprendimą dėl būsimų studijų, taip pat leidžia iš arčiau susipažinti su mokytojo profesija, švietimu, universiteto auditorijomis ir laboratorijomis.

 

Savo veiklą pradėjusi 2019 metais, Talentingų mokinių akademija buvo įkurta siekiant suteikti papildomą pagilintą neformalų ugdymą Kauno rajono mokiniams, pasižymintiems išskirtiniais pasiekimais, stipriems specifinėje mokslų srityje bei gerai besimokantiems. Šįkart savo žinias plės 98 vyresnių klasių moksleiviai iš įvairių Kauno rajono mokyklų. Akademijos veikla yra finansuojama Kauno rajono savivaldybės.

 

VDU Švietimo akademijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.