Šventas Jurgis vartus atvėrė…

Lina Balčiūnienė
,
Joniškio vaikų l.-d. „Saulutė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktoriaus pareigas

Jurginės – būtent ta diena, kai pirmą kartą į laukus išgenami gyvuliai. Tikima, kad šv. Jurgis saugo vasaros raktus… Jis gali atrakinti dangų, kad palytų lietus, išleisti žolę, rasą, atrakinti žemę.

Ypač didelė pagarba per Jurgines skiriama žirgui…

 

Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ bendruomenė Jurginėms paskyrė visą renginių ciklą. Į veiklą įsitraukė pedagogė ir kiti darbuotojai bei vaikučiai su savo tėveliais. Iš molio buvo lipdomi arkliukai, iš įvairių medžiagų padaryti kiekvienos grupės pasirinkti gyvulėliai, o stende pakabintos vaikučių su mylimais gyvulėliais nuotraukos… Grupėse buvo smaguriaujama pačių vaikučių, padedamų mamyčių, auklėtojų ir auklėtojų padėjėjų, iškeptais gyvulėlių figūrų sausainiukais. Buvo labai įdomu ir neįprasta juos daryti…

Vieną gražią dieną sporto šventė „Piemenėlių varžytuvės“ į darželio poilsio zoną sukvietė visus ugdytinius. Jie dalyvavo įvairiuose žaidimuose ir estafetėse pagal senovinius papročius. Savo jėgas ir vikrumą galėjo išbandyti ne tik vaikučiai, bet ir jų auklėtojos!

 

Na, o Jurginių ciklą užbaigė edukacinės-pažintinės savaitės „Jurginių papročiai ir tradicijos“ baigiamoji šventė. Visus į šventę pakvietė Gaspadorius su Gaspadine bei muzikantas, kurie papasakojo apie Jurginių papročius, vaišino karštais sumuštiniais, sūriu ir kmynų arbata. Visi linksminosi: šoko, dainavo, žaidė, minė mįsles. Vaikai „išginė“ į pievą savo pasidarytus gyvulėlius: karvytes, arkliukus, ožkytes, avytes… Didžiulis siurprizas – iš Žagarės žirgyno į darželį atvežti du žirgai. Vaikučiai juos galėjo ne tik paglostyti, bet ir pajodinėti. Kiek džiugių emocijų jiems teko patirti!

O gyvulėliai pievose rupšnos gardžią žolelę…

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.