Svečiuose pasaka

Pasakos – tai puikus būdas lavinti vaikų kūrybiškumą, sakytinę kalbą bei vaizduotę. Jos moko vaikus įvairių vertybių tokių kaip drąsa, jautrumas, užuojauta. Vaidinant pasakas jie mokosi bendrauti, geriau pažinti save, pasaulį, pajusti kitų norus bei emocijas, ugdyti draugiškus tarpusavio santykius. Pasakas vaikai labai mėgsta ir noriai jų klausosi ne tik dėl siužeto, bet ir dėl galimybės fantazuoti bei kurti.

 

Visą savaitę Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ Rainių skyriuje vyko projektas „Svečiuose pasaka“. Kiekvieną dieną mokytojoms vaikams skaitė pasakas, jas vaidino. „Nykštukų“ grupė kartu su mokytoja (A. Dauparaitė) vaidino pasaką „Ropė“, „Pelėdžiukai“ kartu su mokytoja (M. Čėsnė) nagrinėjo pasaką „Trys paršiukai“, pasitelkus fantaziją, šią pasaką pavertė „judančia“.

 

„Rainiukai“ su mokytoja (D. Kamenė) skaitė pasaką „Trys paršiukai“, statė namus iš šiaudų, šakų ir plytų, o atėję vilkai išbandė jų tvirtumą. Logopedė V. Kačinskienė pravedė vaikams užsiėmimą „Pasaka kitaip“ – smulkiosios ir stambiosios motorikos ugdymas. Dauguma pasakų prasideda „gyveno senelis ir senelė“, todėl užbaigiant pasakų savaitę senelis (A. Dauparaitė) ir senelė (D. Kamenė) pakvietė į viktoriną „Pasakų pasaulyje“, kurioje vaikai atsakinėjo į senelio ir senelės klausimus apie įvairias pasakas.

 

Telšių l.-d. „Eglutė“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.