Šurmulys ir spalvos Joniškio žemės ūkio mokykloje

Aldona Šliažaitė

Paskutinį rugsėjo šeštadienį Joniškio žemės ūkio mokykloje vyko paroda-mugė „Agro Joniškis 2018“. Tai tradicinė rudeninė paroda-mugė, kuri sukviečia Šiaurės Lietuvos sodininkus, daržininkus, liaudies meistrus, žemės ūkio technikos gamintojus ir pardavėjus, ūkininkus. Susirinkusieji į parodą-mugę Joniškio žemės ūkio mokykloje galėjo susipažinti su nauja sodo ir daržo įranga, įsigyti augalų sėklų ir sodinukų, gėlių daigų ir dekoratyvinių augalų, dalytis patirtimi. Parodos-mugės lankytojai, kurių nedomino augalai ir technika, galėjo paskanauti kaimiškos giros, nusipirkti pyragų ir mėsos gaminių, nenorintys vėsiais rudens vakarais sušalti – įsigyti įvairiausiais raštais išmargintų vilnonių kojinių, medžio dirbinių, keramikos. Daugelis mugės lankytojų gėrėjosi naminiais paukščiais, kurie džiugino išskirtinumu. Susidomėję paukščiais galėjo jų įsigyti.

 

Smagumo parodos-mugės lankytojams teikė ne tik dangaus giedra, bet ir skambi liaudies bei populiarioji muzika, šmaikštūs vedėjai, kurie apdovanojo rajono gyventojus už savo daržuose ir soduose užaugintas neįprasto dydžio ar formos daržoves, vaisius.

Labiausiai džiugino ir maloniai nuteikė Joniškio žemės ūkio mokyklos aplinka: grožiu, tvarkingumu, puikiomis edukacinėmis erdvėmis, retų augalų stendais, vabzdžių nameliu, kruopščiai prižiūrimais gėlynais. Turbūt ne veltui Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotame Mokyklų edukacinių erdvių konkurse profesinių mokymo įstaigų grupėje 2018 m. Joniškio žemės ūkio mokykla išrinkta kaip viena geriausiai tvarkančių edukacines erdves.

 

Dairantis tradicinėje rudeninėje parodoje žavėjo ne tik labai gražiai sutvarkyta mokyklos aplinka, sodo ir daržo gėrybės, tautodailininkų darbai, bet ir nuostabūs, išradingai sukurti, įvairiaspalviai, rudeniu kvepiantys kilimai. Dalis kilimų buvo sukurti Joniškio žemės ūkio mokyklai vykdant Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Darbo rinka be sienų“. Rugsėjo 27–29 d. vyko kūrybinės praktinės dirbtuvės „Kraštovaizdžio dizainas – floristinių kilimų gamyba“. Sukurtuose puošniuose kilimuose dominuoja dviejų valstybių vėliavų spalvos ir svarbūs ženklai. Kūrybiškai bendradarbiaujant sukurti floristiniai kilimai – spalvinga dovana valstybių šimtmečio proga.

 

Geros idėjos visada patrauklios. Smagu, kad prie floristinių kilimų kūrimo iniciatyvos prisijungė ir kitos rajono ugdymo įstaigos, Lietuvos profesinės mokyklos, bendradarbiaujančios su Joniškio žemės ūkio mokykla. Išradingumu dalijosi ir kilimus kūrė Joniškio „Aušros“ gimnazija, Mato Slančiausko progimnazija, „Saulės“ ir Kriukų pagrindinės mokyklos, Žagarės specialioji mokykla ir kitos. Originalius kilimus sukūrė Joniškio žemės ūkio mokyklos Multimedijos paslaugų teikėjų 2M grupė – „Žydėjimas“, Žagarės specialioji mokykla – „Rudens rytas“, „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centras – „Vaikystės žaidimas „Sekretas“. Gamtos kilimų spalvingumu ir originalumu susidomėjusių buvo daugiausia. Svečiai ir joniškiečiai neskubėdami gėrėjosi ir žavėjosi floristiniais kilimais, fotografavo ir patys fotografavosi. Grožis laikinas, todėl jį norėjosi įamžinti.

 

Šį rudenį malonus šurmulys ir spalvos džiugino susirinkusius į Šiaurės Lietuvos parodą-mugę „Agro Joniškis 2018“ Joniškio žemės ūkio mokykloje, kuri ne tik kuria jaukias erdves, bet ir puoselėja grožį, kuria tradicijas, sutelkia bendruomenę gražioms iniciatyvoms, aktyviai dalyvauja įvairiose veiklose, bendrauja ir bendradarbiauja.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.