Gamtotyros idėjų sklaida Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose

Asta Vaičiūnienė
,
Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja, projekto „Mano žymė pasaulio drobėje...“ vadovė

Rugsėjo 18–27 d. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos komanda, pristatydama Šiaulių miesto savivaldybės remiamo projekto „Mano žymė pasaulio drobėje…“ veiklas, lankėsi Šiaulių lopšeliuose-darželiuose „Ąžuoliukas“, „Kregždutė“ ir „Sigutė“. Šiais vizitais siekta žadinti būsimų mokinių susidomėjimą tyrinėti supančią aplinką, ją pažinti ir saugoti.

 

Darželinukai patys pabandė atlikti paprastus tyrimus-eksperimentus: buvo įspūdinga „pasigaminti“ vaivorykštę, be lūpų pripūsti balioną. Žinoma, siekiant patikimų rezultatų, reikalinga laboratorinė įranga. Būsimieji mokiniai mokėsi naudotis vandens ir dirvožemio parametrų (pH, laidumo, ištirpusių druskų, temperatūros) matuokliu.

Kadangi spalio pirmąjį pirmadienį minima Pasaulinė natūralios aplinkos diena, įpareigojanti riboti savo vartojimą ir mažinti taršą, darželinukams buvo surengtos rūšiavimo pratybos. Vaikai tai atliko puikiai. Vėliau išsiaiškinome priežastį – tai darželių teritorijose esantys rūšiavimo konteineriai.

 

Džiaugiamės darželinukų smalsumu ir aktyvumu. Būsimiems mokiniams buvo parodyta, kad mokytis smagu ir įdomu. Gimnazijoje siekiama meno ir mokslo darnos: 4 klasės mokinys Paulius Ubartas (smuiko mokytoja ekspertė Nijolė Prascevičienė) griežė smuiku, papasakojo apie šį muzikos instrumentą. Mokytojos Edita Leparskienė, Ona Girjotienė ir Loreta Škėlienė bei abiturientės Kamilė Ginelevičiūtė ir Rugilė Truncytė organizavo gamtamokslines-kūrybines dirbtuves.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.