Sugrįžtantis projektas „Kino knyga“ kviečia mokinius dalyvauti kūrybinėse kino dirbtuvėse

Respublikinis edukacinis kino projektas „Kino knyga“ kviečia 9–12 klasių mokinius dalyvauti konkurse „Kūrėjas“, kurio nugalėtojams bus skirtos vienkartinės stipendijos ir pakvietimas į kūrybines kino dirbtuves spalio 26–30 d. Vilniuje. Tai – unikali galimybė susipažinti su kino srities profesionalais, išbandyti jėgas kuriant filmus ir atrasti bendraminčių.

Konkursui el. paštu cinebook@kinopavasaris.lt kviečiame teikti motyvacinį laišką ir kūrybinį darbą (rašto, dailės, vaizdo medžiagos arba fotografijos), kuriuos vertins kompetentinga komisija. Laiškų ir darbų „Kino knygos“ rengėjai laukia iki spalio 18 d., nugalėtojai bus skelbiami spalio 20 d. Daugiau informacijos ir konkurso nuostatai čia.

Jono Meko archyvai

 

Projektas „Kino knyga“, pasitelkęs neformalaus ugdymo metodus, siekia supažindinti mokinius su autoriaus teisių politika ir vykdyti nelegalaus turinio vartojimo prevenciją. Pagrindinė šių metų kūrybinių dirbtuvių tema „Prisiminimai“ remiasi garsaus Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenusio lietuvių menininko Jono Meko dienoraščiais. Naudodami archyvinę eksperimentinio kino kūrėjo medžiagą, dalyviai nagrinės meno kūrinio apropriacijos (pasisavinimo) ribas, ugdys vizualinį raštingumą, kūrybines ir socialines kompetencijas.

Daugiau nei dešimtmetį vykstantis projektas jau įtikino vykdomos programos veiksmingumu: dirbtuvėse dalyvavusiems mokiniams įsijautimas į kūrėjų vaidmenį padeda suprasti intelektinio turinio vertę, o kai kuriems – net atrasti ateities profesiją.

 

Praėjusių metų „Kino knygos“ jaunųjų kūrėjų darbai čia.

 

Apie „Kino knygą“

Nuo 2007 m. „Kino knyga“ stengiasi propaguoti kitokį požiūrį į tradicinius mokymosi metodus, kurie plečia jaunimo kultūrinį patyrimą, įkvepia juos, o profesionalių teisininkų paskaitos apie intelektinę teisę keičia mokinių požiūrį į kūrybą ir jos vartojimą. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, remia LATGA ir Vilniaus miesto savivaldybė. Projektą organizuoja VšĮ „Kino pavasaris“ ir UAB „Europos kinas“.

 

Organizatorių inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.