Mokytojų diena kitaip, arba nuostabiai nuostabi diena

Jurgita Brazauskienė
,
Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės m-klos vyresnioji pradinių klasių mokytoja

Kaip visi žinome, Tarptautinė mokytojų diena švenčiama spalio 5-ąją. Sutapimas ar ne, bet 4c klasės mokiniai man šią dieną padėjo atšvęsti kitaip nei kiekvienais metais. Esu dėkinga pasitaikiusiai puikiai progai kasdienių darbų sraute suprasti, pajusti savo darbo prasmę, pažvelgti į rytojų, pažiūrėti iš šalies į savo mokinius.

Su auklėjamosios klasės mokiniais išvykau į edukacinę kelionę, kurioje atsirado galimybė geriau juos pažinti, suprasti jų aplinką, džiaugtis atradimais, kūrybine veikla ir gražia rudeniška diena, besitaškančia spalvomis ir lapais, o svarbiausia – nuoširdžiais vaikų žodžiais apie mokytoją, klasę, mokymąsi. Švęsti Mokytojų dieną su mokiniais – mano profesinėje veikloje pirmas kartas. Dėkojau vaikams, kad jie yra…

 

Lankėmės Raudondvario dvare, kuris liepsnojančio, rudens spalvomis nusidažiusio parko apsuptyje atrodė nepakartojamai. O vienoje iš dvaro patalpų pačių pasigaminti muiliukai buvo ypatingi: jų kvapas skanus ir nepakartojamas. Velnių muziejuje mus pakerėjo eksponatų įvairovė ir gausa. O gidės pasakojimai tiesiog užbūrė ir nukėlė visus į magišką, neatpažintą pasaulį. Mokiniai įsitraukė į gidės pasakojimą, nustebindami savo žiniomis. Manau, kad tokia edukacija – raktas į mokymosi sėkmę. Galų gale – pramogos. O kaip be jų? Po visų pramogų lengvai nuvargę, bet laimingi vykome namų link. Tyla autobuse, laimingos šypsenos ir toks užliejantis malonumo jausmas, suvokimas, kad tai buvo šauniausiai praleista Mokytojo diena!

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.