Su Anzelmu Matučiu šimtmečio takučiu  

Jolita Šiupynaitė ir Asta Gudaitienė
,
pradinių klasių mokytojos metodininkės 

Siekdami paminėti Anzelmo Matučio 100-ąsias gimimo metines 2 ir 3 „b“ klasių mokiniai bendradarbiaudami įgyvendino  projektą „Su Anzelmu Matučiu šimtmečio takučiu“. Projekte vaikai siekė išsiaiškinti, ar alytiškiai žino, atpažįsta Anzelmo Matučio kūrinius ir atliko miesto gyventojų, mokyklos mokinių, mokytojų, darbuotojų apklausą. Apibendrinę rezultatus antrokai ir trečiokai pasidžiaugė, kad apklausoje į daugumą klausimų apie Anzelmą Matutį mokiniai atsakė taip pat teisingai, kaip ir mokyklos mokytojai, darbuotojai.

 

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu senamiestukai mintinai mokėsi Anzelmo Matučio eilėraščius, skaitė ir analizavo apysaką „Drevinukas“, pasitelkę vaizduotę iš gamtinės medžiagos gamino pagrindinį knygos veikėją. Anzelmo Matučio muziejuje vykusiose pamokose kalbėjo apie poeto asmenybę, plačiau susipažino su jo kūriniais, gamino ir dekoravo tris baubus – Šlamštinį, Kapočių ir Bumbuliūną. Vaikai atpažino, kad pastebi gamtoje panašiai elgiantis neatsakingus žmonės ir nutarė būti pavyzdingais gamtos saugotojais, pamokyti atsakingai elgtis ir šeimos narius. Projekto veiklose dalyvavo ir mokinių tėveliai – talkino įsigyjant gamtinės medžiagos, konstruojant ir dirbant su karštais klijais. Tėveliams buvo skirta kūrybinė užduotis – per 10 minučių nupiešti įsivaizduojamą Drevinuką. Vėliau šiuos piešinius vaikai perkėlė į kompiuterio ekraną ir su naudodamiesi programėlėmis privertė judėti. Buvo smagu kūrybinėse dirbtuvėse antrokams ir trečiokams kartu kurti bei pasidžiaugti darbo rezultatais.

 

 

Susirinkus į projekto apibendrinimo šventę, skambėjo geriausių klasių skaitovų deklamuojama Anzelmo Matučio kūryba, vyko kūrybinių darbų paroda. Visi dalyviai buvo apdovanoti projekto „Su Anzelmu Matučiu šimtmečio takučiu“ knygų žymekliais, o aktyviausiems tėveliams įteiktos padėkos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.