„Stebuklingas pasakų pasaulis“

Asta Bielinė
,
ikimokyklinio ugdymo vyresn. mokytoja
Rasa Ramančiuckienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

„Kalba – tai miestas, kurio statybai kiekvienas žmogus, gyvendamas Žemėje, atsineša savo akmenį“, – teigė filosofas ir poetas R. V. Emersonas.

 

Nuo pat mažens turime skatinti net ir jauniausius Žemės gyventojus atsinešti po mažytį akmenėlį į kalbos miesto statybą. Mūsų, suaugusiųjų, pareiga – atverti vaikui duris į knygų pasaulį, skatinti jį kuo daugiau bendrauti, kalbėti, deklamuoti, džiaugtis knygomis. Atsižvelgiant į knygų naudą vaikams, balandžio mėnesį Jonavos vaikų lopšelyje-darželyje „Pakalnutė“ vyko įvairūs renginiai, projektai, teminės savaitės.

 

Balandžio 4–8 d.

„Pelėdžiukų“ grupėje vyko teminė savaitė „Aš seku, pasek ir tu, sekam pasakas kartu“ (pagal vykdytą grupės projektą „Pirmas žingsnelis į raidžių šalį“). Šios savaitės tikslas: ugdyti vaikų žodinę, meninę kūrybą, skatinti vaikų bendravimą spalvinga ir gyva savo kalba. Visą šią savaitę vyko pokalbiai apie mūsų brangią kalbą, apie tai, kaip gimsta knygelės, sekamos, kuriamos, piešiamos pasakos, deklamuojami eilėraščiai, atveriami tautosakos lobiai. Vaikai labai mėgsta piešti, todėl kiekvienas piešė ir kūrė savo mėgstamiausios pasakos knygelę. Kurdami knygeles vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, ugdėsi kūrybiškumas, kalbiniai gebėjimai, meilė knygai, gimtajai kalbai ir lietuviškam žodžiui.

 

 

 

Balandžio 11–15 d. „Pakalnutėje“ vyko tradicinis projektas: „Stebuklingas pasakų pasaulis“. Vyresnių ir priešmokyklinių grupių vaikus „Zuikutis“ ir „Tigriukas“ pakvietė į rytmetį: „Mano mažytis akmenėlis statant kalbos miestą“. Vaikai atliko įvairias užduotis: mynė mįsles, dėliojo žodelius ir turėjo atspėti skambančius garsus, juos suskaičiuoti, įvardinti spalvas, deklamavo eilėraščius. Vaikai patyrė daug džiugių emocijų žaisdami ir kurdami.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.