STEAM savaitė „Kosminė erdvė + gyvybė“

Aurelija Dirginčienė
,
pradinių klasių mokytoja

Sausio 25 d. antrokai savaitę pradėjo kitaip, nei visada. Vaikų laukė diena KOSMOSE. Mankšta pirmos pamokos pradžioje irgi buvo „kosminė“.

 

Vaikai pasidžiaugė savaitgalio darbais. Ne, ne šiaip rašinėliais ar piešiniais. Antrokai kartu su šeimos nariais kūrė pasirinktas Saulės sistemos planetas iš sniego. Agotos darbo rezultatas – dar neatrastos planetos, na, o Gabija su tėveliu nulipdė ne tik Saulę su 8 planetomis, bet dar ir Žemės palydovą Mėnulį.

 

Po įdomios apžvalgos antrokai prisiminė susitikimą su knygelės „Kibiras Čarlis ir pelė Pupelė“ autore Eidvile ir susitarimą pratęsti Čarlio ir Pupelės nuotykius. Taigi, visi kūrė istorijas apie Kibiro Čarlio ir pelės Pupelės kelionę į kosmosą, skraidino draugus į savo pasirinktas planetas. O štai Jokūbo keliautojai susitiko net su Plutoateiviais!

 

Po to antrokai pasilabino su Šiaulių Jaunųjų technikų centro edukatore Julija, su kuria leidosi į pažintį su astrobiologija – mokslu, tiriančiu gyvybės visatoje kilmę… Vaikai kalbėjo apie savo įsivaizduojamus kitų planetų gyventojus, aiškinosi, ar jie gali būti vienodi, ar yra priklausomi nuo planetos oro sąlygų, ar gali prisitaikyti ir gyventi Žemėje, ar yra draugiški, sugalvojo jiems vardus ir net sukūrė pasus. Pamoka skendėjo fantazijoje…

 

Per klasės valandėlę vaikus aplankė aštuntokė Agnetė Slabovaitė, tarptautinės programos DoFe narė. Agnetė pakvietė vaikus keliauti į Saulės sistemos planetas. Antrokams kilo daugybė klausimų! Ne į visus pasisekė atsakyti, nes sutrukdė dar per mažos antrokėlių žinios. Tačiau viskas dar prieš akis!

 

Visą savaitę antrokai gyveno kosmose – piešė, mokėsi kurti skaidres, skaičiavo ir stengėsi suvokti milijardinius atstumus Galaktikoje, tapo mokslininkais ir leidosi į kelionę pažindintis su Kosmosu. Savaitės pabaigoje net, aptariant veiklas, kilo pasiūlymų pratęsti kosminę savaitę. Smagu, kai vaikai įsitraukia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.