STEAM projektas „Metų kalendorius”

Želvita Jankunė
,
Kauno r. Šlienavos pagr. m-klos pradinių klasių mokytoja metodininkė

Prasidėjus naujiesiems 2021 metams su savo pirmokais nusprendžiau pavartyti prasidėjusių metų kalendorių. Visą sausio mėnesį vykdėme STEAM projektą „Metų kalendorius”. Projektas buvo suplanuotas dar ankstyvą rudenį, tad buvo truputį neramu, kaip pavyks sėkmingai jį įgyvendinti nuotolinio mokymosi metu ir įtraukti vaikus į bendrą veiklą. Numatytas veiklas teko pakoreguoti, kad jas vaikai galėtų atlikti namuose savarankiškai.

 

Projekto metu aiškinomės, kas slepiasi po žodžiu „kalendorius”, kokie būna kalendoriai, kokią informaciją galima rasti kalendoriaus lapelyje, ką reiškia įvairūs ženkliukai. Prisiminėme ir skaičiavome metų laikus, mėnesius, dienas, dalinomės veiklomis. Susipažinome ir su virtualiais kalendoriais. Veiklas integravau į pasaulio pažinimo, matematikos, lietuvių kalbos ir dailės dalykus. Kad užduočių atlikimas ir darbas nevyktų tik individualiai, kiekvieną savaitę per „STEAM pirmieji žingsniai“ pamoką visi kartu peržiūrėdavome ir aptardavome atliktas vieni kitų užduotis. Vaikai dalydavosi savo pastebėjimais, įgyta patirtimi. Tam labai tiko internetinė erdvė „Padlet“, kur patalpindavome visas atliktas veiklų užduotis. Su projekto veiklomis kviečiu susipažinti čia.

 

Kadangi projekto įgyvendinimas vyko nuotoliniu būdu, tai ir baigdami projektą nusprendėme sukurti virtualų klasės kalendorių, kuriuo galėtumėme naudotis ir būdami visi atskirai namuose. Čia man padėjo Erasmus+ projekto „STEAM ugdymo plėtra mokykloje – novatoriškas ugdymas(is)“ pirmojo mobilumo „ICT for Teaching and Learning“ metu įgyta patirtis, kai susipažinau su „Genially“ programos galimybėmis.

Kuriant kalendorių, buvo įdomu išgirsti, kad kaip svarbią dieną kalendoriuje reikia pažymėti ir rugsėjo 1 d., nes tai mokiniams svarbi diena. Kviečiame susipažinti su Kauno r. Šlienavos pagrindinės mokyklos 1b klasės virtualiu 2021 m. kalendoriumi.

 

Man, kaip mokytojai, buvo labai smagu matyti susidomėjusių ugdytinių akis, kai pasislinkę arčiau ekrano tyrinėdavo savo ir kitų piešinius, atliktas užduotis ir sakydavo, kad vėliau dar kartą peržiūrės su šeimos nariais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.