STEAM kūrybinių darbų paroda „Velykų kraitelė“ Vilniaus lopšelyje-darželyje „Atžalėlės“

Milda Piliuvienė
,
Vilniaus l.-d. „Atžalėlės“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

Bendradarbiaudami su ugdytinių tėvais, įstaigos mokytojais, Vilniaus lopšelyje-darželyje „Atžalėlės“ balandžio mėnesį organizavome kūrybinių darbų parodą „Velykų kraitelė“. Taikydami STEAM ugdymosi metodus, iš antrinių žaliavų bei gamtinės medžiagos kūrėme originalias velykines kraiteles.

 

„Gandriukų“ grupėje kartu su vaikais įsirengėme STEAM kūrybines dirbtuvėles: tyrinėjome pasirinktas medžiagas, ieškojome būdų ir priemonių, kaip sukurti velykines kraiteles.

 

„Velykiniai margučiai“.

Su „Gandriukų“ gr. vaikais išsiaiškinome, ką reiškia Velykų simbolis – kiaušinis. Pasirodo,  kad jau nuo pagonybės laikų velykinis kiaušinis simbolizavo gyvybės atsiradimą. Šiandien margutis yra apeiginis Velykų stalo valgis, be kurio šis stalas neįsivaizduojamas.

Grupėje kartu su vaikais kūrėme erdvinius margučius  iš plastilino, folijos, o ant kiaušinio formos popieriaus – spalvotų kukurūzų mozaikas ir kt.

 

„Šviečiantys margučiai“.

Ant šviesos stalo vaikai kūrė margučius iš gamtinės medžiagos ir antrinių žaliavų: jūros kriauklių, akmenukų, riešutų kevalų, įvairaus dydžio ir spalvų sagų ir kt.

Vaikams buvo įdomu stebėti, kaip šviesos stalo skleidžiama šviesa sukuria ypatingą įspūdį ir paryškina sukurtų kompozicijų vaizdus.

 

„Margučiai iš konstruktoriaus detalių“.

Bendradarbiaudami vaikai patyrė kūrybos džiaugsmą, ir sukūrė originalų margutį iš konstruktoriaus detalių. Kilo idėja sukurti dar didesnį margutį iš spalvotų kaladėlių. Vaikai šį iššūkį sėkmingai įveikė.

 

„Paukštelių lizdeliai“.

Originalią velykinę dekoraciją – paukštelio lizdelį – iš medžių šakelių kartu su savo tėveliais sumeistravęs „Gandriukų“ gr. ugdytinis įkvėpė ir grupėje kartu su vaikais kurti paukštelių lizdelius.

 

Dalyvaudami „STEAM kūrybinėse dirbtuvėlėse „Velykų kraitelė“, „Gandriukų“ gr. vaikai patobulino šias kompetencijas:

  • Bendravimo ir bendradarbiavimo;
  • Stebėjimo ir tyrinėjimo;
  • Iniciatyvumo ir atkaklumo;
  • Kūrybiškumo ir kt.

 

Nuoširdžiai dėkojame Vilniaus lopšelio-darželio „Atžalėlės“ grupių tėveliams, mokytojoms ir vaikams už bendradarbiavimą organizuojant STEAM kūrybinių darbų parodą „Velykų kraitelė“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.