Socialinių partnerių STEAM projektas „Namai namučiai“

Lina Bareikienė
,
Panevėžio lopšelio-darželio „Dobilas“ mokytoja 

2022 m. lapkričio 14–gruodžio 2 dienomis buvo organizuojamas STEAM projektas „Namai namučiai“. Projekte dalyvavo Panevėžio lopšelių-darželių „Dobilas“, „Vaivorykštė‘, „Vyturėlis“, „Aušra“, Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių ugdytiniai, mokytojai, švietimo pagalbos specialistai, tėveliai. Taikant STEAM metodus siekta skatinti ugdytinių aktyvų tyrinėjimą, eksperimentavimą, norą kurti ir konstruoti savo svajonių namus.

 

Vaikai pakalbėjo apie namus, jų paskirtį, istoriją, ėjo į miestą ieškoti senovinių, išskirtinės architektūros namų. Atkreipė dėmesį į langus, duris, stogus, vartus ir kt., fiksavo įdomesnius namus, o grupėje aptarė elektronines nuotraukas, palygino su tėvelių atsiųstomis nuotraukomis. Antrą–trečią dienomis vaikai kalbėjo apie namų įvairovę (namas, daugiabutis, kotedžas ir kt.). Dvi dienas vyko namų statymas, konstravimas. Medžiagas pasirinko savo nuožiūra. Įstaigose vyko darbų aptarimas, parodėlė. Ketvirta diena skirta pasakoms, kuriose yra namelių. Vaikai sekė žinomas pasakas, iliustravo jas, piešė namelius, konstravo, vaidino. Statė svajonių namą – skanų, valgomą namą. Ir projekto finišas – namelio suvalgymas.

 

 

Džiaugiamės aktyviu įstaigų įsitraukimu į projektą. Aktyviai dalyvavo ne tik mokytojos su vaikučiais, bet ir darželių bendruomenės. Tėveliai su vaikais namuose konstravo namelius, siuntė senovinių namų nuotraukas, atnešė „statybinių medžiagų“ namelių statybai, iškepė ir pavaišino vaikučius saldžiais nameliais. Mokytojos tradicines bei pasaulyje gerai žinomas pasakas sujungė su inovatyviu ir kūrybišku STEAM ugdymu. Projektas pateisino visus keltus lūkesčius: veiklos buvo inovatyvios, kūrybingos, atitinkančios šiuolaikinio vaiko poreikius, o vaikai ir tėvai buvo aktyvūs projekto dalyviai.

 

Refleksija ir aptarimas vyko uždaroje socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „STEAM bendraminčiai“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.