Smalsiems matematikams karantinas nekenkia

Dalia Bendikienė
,
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos matematikos mokytoja

Šiais metais antroji Vakarų Lietuvos 5–8 klasių mokinių matematikos olimpiada Klaipėdos universiteto Taurei laimėti įvyko lapkričio 13 dieną. Dar spalio pradžioje buvo pradėta mokinių, t. y. rajonų ir miestų nugalėtojų, registracija, kad jie galėtų dalyvauti olimpiadoje. Klaipėdos universitetas priėmė sprendimą, jog šiemet olimpiada gyvai vykti negalės, tad buvo sutelktas organizacinis komitetas, kuris nusprendė olimpiadą rengti nuotoliniu būdu. Klaipėdos universiteto Taurės tikslas išliko nepakitęs – skatinti mokinius domėtis matematikos mokslu, tobulinti ir plėsti jų dalykines žinias.

 

Praėjusiais metais buvo pakviestos septynios Klaipėdos regiono savivaldybės. Dalyvavo šešios savivaldybės, 58 mokiniai ir jų mokytojai. Šiemet laukėme dalyvių iš 15 Vakarų Lietuvos savivaldybių. Džiaugiamės, jog olimpiadai ruošėsi antrojo etapo prizininkai iš 11 savivaldybių (Klaipėdos miesto ir rajono, Kretingos, Mažeikių, Plungės, Šilalės, Tauragės, Telšių rajonų, Pagėgių, Palangos, Rietavo miestų). Iš viso renginyje dalyvavo 39 mokyklos – 59 mokytojų paruošti 103 mokiniai.

 

Olimpiadą nuspręsta vykdyti „online“ būdu. Mokiniams skirtos 25 testo tipo užduotys su atvirais ir pasirenkamais atsakymais iš įvairiausių temų. Dalyviai, atlikę darbus, turėjo atsakyti į pateiktos anketos „Kaip sekėsi?“ klausimus. Liūdina tai, kad neliko galimybės aplankyti Klaipėdos universiteto ir užsiimti įdomia veikla kaip praėjusiais metais, tačiau apklaustieji džiaugėsi naujovėmis: „<…> įdomi aplinka darant užduotis. Pagaliau nebuvo baltas nuobodus lapas“, „patiko spręsti uždavinius, kurie skelbiami žaismingoje platformoje“, – vienas kitam antrino aštuntokai.

Organizatorių vertinimo komisija, išnagrinėjusi sprendimus, nutarė mokinius ir jų mokytojus sukviesti į virtualią konferenciją – susitikimą su Klaipėdos universiteto rektoriumi prof. dr. Artūru Razbadausku, Jūrų technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekane doc. dr. Rima Mickevičiene, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktore Ona Sturoniene ir matematikos olimpiados organizatoriais. Konferencijoje nugalėtojais džiaugėsi daugiau kaip 90 dalyvių.

 

Penktųjų klasių Klaipėdos universiteto taurę laimėjo Airidas Kregždys iš Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos. Jis sakė, kad „sprendžiant kiekvieną matematikos uždavinį nukeliauji į visai kitą pasaulį“. Šeštųjų klasių Klaipėdos universiteto taurę – Aurimas Eitutis iš Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos. Septintųjų klasių prizą – Klaipėdos universiteto taurę – iškovojo Mykolas Grytė iš Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos. Iš aštuntokų daugiausiai taškų surinko bei nugalėtoju tapo Nojus Laucius iš Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos ir jam atiteko Klaipėdos universiteto taurė. Mokinys teigė: „man patinka matematika ir ja domiuosi, nes galiu save išbandyti ir bandyti tol, kol ką nors pasieksiu. Spręsdamas matematikos uždavinius aš galiu atsipalaiduoti ir išreikšti save jausdamasis kaip namie“.

 

Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas mokiniams linkėjo „matematiką matyti gyvenime“. Jūrų technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanė doc. dr. Rima Mickevičienė dėkojo mokytojams, „kurie parodė šauniąją matematikos pusę, pagelbėjo mokiniams susidraugauti su ja ir pajusti, kokia smagi, įdomi ir naudinga matematika gali būti“.

 

Olimpiados organizatoriai (Klaipėdos universitetas, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija, Klaipėdos „Verdenės“ progimnazija) ir vertinimo komisijos nariai, sveikina visus olimpiados dalyvius, nugalėtojus bei jų mokytojus ir laukia sugrįžtant kitais metais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.