Skaitmeninių pamokų ciklas – pradinių klasių mokinių žinioms apie klimato kaitą formuoti bei socialiai atsakingam jų požiūriui ugdyti

Lijana Jurgelienė
,
Šiaulių Ragainės prog-jos ugdymą organizuojanti skyriaus vedėja

Šiaulių Ragainės progimnazijoje sėkmingai baigtas įgyvendinti tarptautinis „Erasmus+“ projektas „Digitally for Climate” (Nr. 20211-LV01-KA220-SCH-000029630). Vienas iš projekto tikslų – gilinti pradinių klasių mokinių žinias apie pavojingus klimato kaitos padarinius Žemei, ugdyti rūpestingą santykį su gamta, didinti jų supratimą apie savo kasdienių veiksmų pasekmes ir skatinti gyventi draugiškiau aplinkai.

 

Tuo tikslu kartu su projekto partneriais iš Žiemgalos regiono kompetencijos centro Latvijoje (projekto koordinatoriai) ir iš Rijekos Techninės kultūros centro Kroatijoje (projekto partneriai) sukurta ugdymo programa „Klimatas ir jo kaita”, skaitmeninė mokymosi priemonė „Klimatas ir jo kaita“ bei ugdymo gairės mokytojams. Ši skaitmeninė mokymosi priemonė ne tik padės įgyvendinti projekto tikslus, bet ir leis mokytojams ir mokiniams kokybiškai ir lengvai plėsti žinias apie aplinkos tvarumą.

 

Progimnazijoje organizuoto respublikinio mokytojų forumo „Digi4clima – į pagalbą mokytojui siekiant darnaus vystymosi tikslų ir sprendžiant klimato kaitos problemas“ metu ši priemonė – 12 skaitmeninių pamokų / veiklų ciklas – pristatyta šalies mokytojams.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.