Skaitmeninio pasaulio stebuklai

Aurelija Dirginčienė

Sausio 20–23 d. Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje šurmuliavo svečiai – mokiniai ir mokytojai iš Latvijos Preili, Estijos Peetri, Danijos Sct. Jacobi mokyklų. Vyko „Nordplus“ – „eTwinning“ projekto „Skaitmeninio pasaulio stebuklai“ (angl. „Wonders of the digital world“) dalyvių antrasis susitikimas. Juventiečiai, Šiauliuose garsėjantys kaip muzikantai, pasitiko svečius koncertu. Bičiulius pasveikino vaikai iš 1a, 3c, 4a, 5b projektinių klasių, dovanoję linksmas daineles ir melodijas.

 

Svečiai lankėsi 4a, 3c, 1a klasėse ir pristatė savo šalis, mokyklas. O tada prasidėjo tarptautinių pamokų maratonas. Svečiai dalyvavo mokytojos Loretos Stankuvienės muzikos pamokoje, kur, naudodami Europos žemėlapį, intervalais keliavo po projekte dalyvaujančias šalis (Latvija – sekunda, Estija – tercija, Danija – kvinta). Kitą dieną mokytoja subūrė tarptautinį chorą, mokėsi lietuviškų ir dainų anglų kalba.

Anglų pamokoje mokytojos Vaida Bernikienė ir Sandra Abalikštienė pagudravo ir pakvietė visus sudainuoti ir pajudėti pagal dainelę „Bim Bum“. Vėliau mokiniai skaitė tekstą apie poreikius ir norus, atliko užduotis, skanavo žodžius pasitelkę „Qcode“. Pamoką pabaigė „Linksmąja fotografija“.

Technologijų pamokoje mokytoja Indrė Šatkauskienė neleido nuobodžiauti nė vienam mokinukui. Ir savi, ir atvykėliai gamino ženklelius, kuriuos mielai įsisegė.

 

Matematikos pamokoje mokytoja Rimantė Vargalienė mokė ekologijos, sveikos gyvensenos ir karalienės matematikos! Mokiniai „skandino“ plastiką, rašalą, medų, vatą, popierių, aliejų ir kt. Išsiaiškino, kad riebalai vandens paviršiuje pavojingi gyvūnams. Paskui atliko matematines užduotis.

Informatikos pamokoje vaikai kartu su mokytoja Diana Kontrimiene susipažino su programavimu „Cospaces“ programa. Vėliau savo įspūdžiais pasidalijo platformoje „Twispace“. Aš, mokytoja Aurelija Dirginčienė, atskleidžiau jos galimybes.

Mokytoja Ingrida Karskienė vedė ugningą, žaidimų pilną fizinio lavinimo pamoką.

Robotikos užsiėmimą vedęs penktokas Domantas Sruogis svečius ir klasiokus pakvietė susirungti robotų mūšyje.

 

Mokomąją veiklą vainikavo eksperimentų popietė. Bandymus su vandeniu demonstravo Latvijos, Estijos, Danijos mokinukai, o susitikimo šeimininkai konspektavo, prisiminė, ką jau išbandė, planavo, ką dar atliks.

Po pamokų visų laukė kultūrinė programa. Aplankytas Kryžių kalnas, Naisiai – muziejus, žirgynas, molio dirbtuvės, angelų ir triušių sala, žalčių šeimyna, baltų dievų panteonas, arena. Gintaro apdirbimo įmonėje „Napoleonas“ svečius žavėjo gintaro įvairovė, dirbiniai.

Neliko svečiai nepažinę ir Šiaulių miesto. Mokytoja Rimantė Vargalienė, 5b klasės vadovė, pakvietė kartu su mūsų 4a ir 5b mokinukais į miesto įdomiausių vietų medžioklę su iš anksto paruoštais žemėlapiais ir pasitelkus geometrines figūras suformuotomis tarptautinėmis dalyvių grupėmis.

 

Dienos programą vainikavo vakaronė. Latviai, estai, danai nuoširdžiai atliko namų darbus, tad, be lietuviškų žaidimų, sukosi įvairiataučiai rateliai, skambėjo skirtingų tautų melodijos, kurias kūrybiškai improvizavo mokytojos Gaiva Šimonienė ir Loreta Stankuvienė. Tačiau visi supranta, kad laikas, skirtas bendroms veikloms, pažintims, draugystėms, išseko.

Mūsų komanda, ne vienerius metus dalyvaudama įvairiuose projektuose, svečiams išvykus daro išvadas: projektai – jėga! Mokytojai, vykdami į projektinius susitikimus, gauna daug žinių, informacijos apie kitų šalių švietimo sistemas, metodus (kas kai kada ir erzina), parsiveža ne vieną idėją, kurią įgyvendina savo darbe, pajaučia darbo pilnatvę, matydami, kaip dirba ir bendrauja mokiniai. Tai – neįkainuojama!

 

Labai noriu padėkoti visiems, prisidėjusiems prie šios savaitės veiklų, rūpesčių: tėveliams, priėmusiems vaikus į šeimas, ruošusiems partneriams dovanėles, vaišes, organizavusiems jiems pramogas. Kolegoms, kurie atlaidžiai (tikiuosi) žiūrėjo į praleistas penktokų pamokas ir suprato, kad bendraudami su savo bendraamžiais jie tapo atsakingesni. Norisi pasidžiaugti gražiais ir jautriais tėvelių vertinimais mums, mokytojams:

„Visi gražūs dalykai kyla iš žmonių, kurie yra neabejingi, veiklūs ir kūrybingi. Džiaugiuosi, kad mums ir vaikams teko galimybė pažinti Tokias Puikias Mokytojas! Todėl tos patirtys pačios įspūdingiausios vaikams, mums, svečiams. Tos emocijų bangos ir dabar dar vilnija – nuo juoko iki ašarų! Dar kartą pasitvirtino tiesa, kad vienas lauke ne karys, tik komanda ir geranoriškumas įveikia visus iššūkius! Širdingai visiems ačiū! Draugus tikrina kalnuose, o tėvelius – projektuose?“ (Ūlos mamytė Sandra)

Susitikimas baigėsi karštais apsikabinimais, ašaromis ir pažadais susitikti kovą Estijoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.