Šiuolaikiškos bendruomenės varžytuvės „Mūsų Laisvės metai“

Vitalija Samuilytė
,
istorijos mokytoja

Artėjantis Lietuvos Nepriklausomybės 30-mečio jubiliejus subūrė Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos bendruomenę į šiuolaikiškas varžytuves „Mūsų Laisvės metai“. Į varžytuves susirinko 5–8 kl. mokiniai, mokytojai ir tėveliai. Renginį nuoširdžiu pasveikinimu pradėjo progimnazijos direktorė Stanislava Prazauskienė. Dalyviams muzikinį kūrinį skyrė gitaros studijos „Styga“ nariai bei jų mokytoja Sigutė Laugalė.

 

Dalyviams netrūko kūrybiškumo, kuriant savo komandų pavadinimus. Tarpusavyje žiniomis varžėsi „Laisvieji čempionai“, „Trisdešimtmečio tauta“, „Vaikų valstybė“, „Jaunieji piliečiai“, „Muzikos sostinė“ ir „Pasiklydę istorijoje“.

Galvas komandų nariams teko pasukti, kad parodytų savo žinias apie 30 metų Nepriklausomos Lietuvos istorinį, politinį, kultūrinį, sportinį gyvenimą. Pirmoje varžytuvių dalyje komandos atsakinėjo į klausimus, naudodamiesi šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis, tad buvo svarbu ne tik žinios, bet ir greita reakcija. Kitoje varžytuvių dalyje dalyviai atsakinėjo į atvirus klausimus, kur sėkmę lėmė bendradarbiavimas bei turimos žinios. Į pagalbą mokiniams atėjo komandose esantys mokytojai ir tėveliai. Jie juk yra viso trisdešimties metų Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpio liudininkai!

 

Po atkaklios kovos varžytuvių dalyviai džiūgavo, kad visgi nugalėjo mūsų visų žinios ir bendruomeniškumas. Atminimo ženkliukai, kviečiantys švęsti Laisvę, renginyje dalyvavusiems mokiniams, mokytojams, tėveliams ne tik primins apie puikiai drauge praleistą popietę, bet ir apie mūsų tautos vertybę – Laisvę, kurią turime saugoti ir puoselėti.

 

Varžytuvių iniciatorės – aš, istorijos mokytoja Vitalija Samuilytė, ir informacinių technologijų mokytoja Rita Nemanienė – džiaugėmės, jog pasirinkta renginio forma buvo įdomi ne tik mokiniams, bet ir joje dalyvavusiems tėveliams bei mokytojams.

Šios šiuolaikiškos bendruomenės varžytuvės „Mūsų laisvės metai“ – tai puikus bendruomeniškumo pavyzdys, minint Mokyklų bendruomenių metus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.