Sidabravo gimnazijos bendruomenė šokiu sveikino bundančią Žemę

Silva Morkūnienė
,
projekto koordinatorė

Šokis Žemei – viena iš asociacijos „Gyvoji planeta“ tarptautinio socialinio projekto „Apkabinkime Žemę“ iniciatyvų. Tai meno forma, kuri gerai suprantama įvairių tautų žmonėms ir yra puikus būdas atkreipti dėmesį į taikos pasaulyje bei gamtosaugos problemas. Šokio Žemei idėja – vienu laiku pasirinktoje vietoje susijungti į bendrą šokį dėl gyvybės Žemėje, dėl mūsų Planetos. Visoje Lietuvoje šį šokį šoko daugiau kaip 5000 dalyvių, 140 kolektyvų: mokyklose, darželiuose, miestų gatvėse, aikštėse. 2018 m. „Gyvosios planetos“ inicijuotas šokis Žemei buvo sukurtas ir šokamas mokyklų bendruomenių Vilniuje prie Baltojo tilto esančioje pievoje pagal kino filmo „Įsikūnijimas“ (angl. „Avatar“) garso takelį „Tampant vienu iš žmonių“ (angl. „Becoming one of the people“). Šokyje baltos juostos simbolizavo taiką.

 

Radviliškio r. Sidabravo gimnazijos bendruomenė sveikino pavasarėjančią gamtą šokiu ir kitomis veiklomis, skirtomis mūsų Žemei. Klasių auklėtojai kartu su auklėtiniais, susikibę rankomis, džiaugėsi taika, dora, meile bei dėkingumu Žemei ir vienas kitam. Mokiniai per klasių valandėles dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse, kuriose vyko diskusijos aplinkosaugos tema, kurtais piešiniais, rašiniais ir eilėraščiais siuntė linkėjimus šalia esančiam žmogui. Iniciatyviausios buvo penktos klasės mokinės Rimantė Kasiulytė, Ligita Vaicechovskytė ir šeštokės Arūnė Jaraminaitė, Austėja Rulytė, Justina Vaicekauskaitė, Skaistė Volkovaitė ir Gerda Žilinskaitė. Penktokes ir šeštokes kūno kultūros mokytoja metodininkė Vita Masėnienė išmokė šokti minėtą šokį. Džiugu, nes mergaitės kartu su mokytoja įsitraukė į visoje Lietuvoje vykusį renginį „Šokis Žemei 2018“ ir nuostabiu šokiu sveikino bundančią Žemę. Vėliau mokyklos bendruomenė sustojo ratu ir įsiūbavo meilę, dorą, dėkingumą Žemei, kartu skyrė nuoširdžiausius linkėjimus vienas kitam, savo šeimai, draugams, Lietuvai ir viso pasaulio žmonėms. Iniciatyvos „Šokis Žemei 2018“ dalyvių rankose laikytomis įvairių šalių vėliavėlėmis buvo skleidžiama žmonių svajonė: „Vieną dieną viso pasaulio žmonės susikibs rankomis dėl taikos, gėrio ir meilės Žemėje.“

Per šokio ir kitas veiklas išsiskleidę simboliniai balti žiedai, plazdančios įvairių šalių vėliavėlės, paduota ranka greta esančiam žmogui bei laimingi ir besišypsantys žmonės yra mūsų gimnazijos bendruomenės dovana Žemei tarptautinės Žemės dienos proga.

Iniciatyvos nuoroda – https://youtu.be/mBSjT4yVvjU.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.