Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos pirmokai aktyvūs Europos judumo savaitės dalyviai

Laura Palivonienė
,
pradinių klasių mokytoja

Aplinkos ministerija, Europos judumo savaitės koordinatorė Lietuvoje, šiemet ragino ne tik savivaldybes, bet ir visas šalies įmones bei organizacijas aktyviai prisijungti prie kasmetės miestų tvaraus judėjimo akcijos, kuri vyko rugsėjo 16–22 d. Tą savaitę Europos Komisija skatino gyventojus pamiršti savo automobilius ir persėsti ant dviračių ar į viešąjį transportą. Kasmet Europos Komisija paskelbia po naują Europos judumo savaitės temą, šiemet ji – „Bendrauk lengviau“, o šūkis „Judėk laisviau“.

 

Prie šios šaunios iniciatyvos prisijungė ir Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos pirmokai. Europos judumo savaitė mokykloje buvo kupina veiklų. Pirmiausia vaikai išsiaiškino, kodėl mums reikalinga ir naudinga ši iniciatyva, gamindami Europos judumo savaitei skirtus lankstinukus piešė įvairias judumą skatinančias priemones. Vėliau mokiniai, kartu su manimi, mokytoja Laura Palivoniene, keliavo į Šiaulių menų mokyklos vaikų klubą „Kibirkštis“, kuriame veikia saugaus eismo kabinetas, ir ten įgijo, pakartojo, įtvirtino saugaus eismo žinias. Mokiniai turėjo galimybę modeliuoti situacijas gatvėse ant stalo-maketo, stebėti ir analizuoti filmuotą medžiagą.

 

Nuotraukos Lauros Palivonienės

 

Per organizuotą prevencinę veiklą „Aš saugus, kai žinau…“ mokykloje apsilankė policininkas. Pareigūnas pirmokams paaiškino, teisingu pavyzdžiu parodė, kaip saugiai elgtis kelyje, gatvėje. Mokiniai atidžiai klausėsi policininko, o vėliau stengėsi atsakyti į jo pateiktus klausimus. Vaikai, kurie teisingai atsakė į pareigūno klausimus, buvo apdovanoti atminimo prizais.

 

Visą judumo savaitę mokiniai savo įvairiomis aktyviomis veiklomis prisidėjo prie šios iniciatyvos: kūrė spalvingų autobusų parodą, per pertraukas žaidė ir judėjo pasitelkdami į pagalbą išmaniąsias grindis, skaitė saugaus eismo knygeles, tarpusavyje diskutavo ir ieškojo įvairių kelio ženklų, kuriuos aptarė su draugais.

 

Na, o visos savaitės veiklas vainikavo Tarptautinė diena be automobilio. Mokiniai atsivežė savo paspirtukus ir su jais važinėjo, įvairiais būdais judėjo judriųjų pertraukų metu. Vaikai dalijosi, keitėsi paspirtukais, smagiai važinėjo ir visus lydėjo gera nuotaika. Visas veiklas kėliau į „Padlet“ platformą ir tuo pat metu dalinausi renginiu su „eTwinning“ programos draugais ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Turkijos, Graikijos, Rumunijos, Gruzijos.

 

Europos judumo savaitė visus didelius ir mažus ragino judėti, domėtis, pažinti. Kitais metais, ūgtelėję pirmokėliai drąsiau ir aktyviau prisidės prie šios šaunios iniciatyvos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.