Interaktyvioji lenta – vaikų galimybė iš arčiau pažinti supantį pasaulį

Natalija Zabolevičienė
,
Vilniaus l.-d. „Atžalėlės“ metodininkė

Technologijos užima didelę dalį mūsų gyvenimo – kompiuteryje, planšetėje skaitome naujienas, naudojamės išmaniaisiais telefonais, laisvalaikiu žaidžiame virtualius žaidimus ir kt. Visa tai mūsų vaikai ne tik mato, bet ir nori išbandyti, pajausti savo galimybes, patirti tai, kas dar neišbandyta, nepatirta.

 

Vaiko kokybiškai raidai reikia palankios socialinės aplinkos ir joje įgytų įgūdžių, emocinės ir fizinės sveikatos, artimiausios aplinkos pažinimo, gebėjimo būti savarankiška asmenybe. Iš savo patirties, pastebėjimų galiu pabrėžti ir tai, kad būtent vaikų smalsumas tiesia kelią tyrinėjimams, eksperimentams, patirtinei vaikų ūgčiai. Nuo šių metų mūsų grupėje atsiradus interaktyviajai lentai galiu drąsiai teigti, kad išmaniosios technologijos ir įrenginiai padeda formuoti vaikų mąstymą, skatina smalsumą, norą atrasti, sužinoti, patirti, užduoti klausimus. O visa tai ir ugdo vaiką būti drąsiam, aktyviam, auga motyvacija ir kt. Viskas priklauso nuo pasirengtų metodų, būdų, užduočių pasirinkimo ir ugdomosios aplinkos.

 

Be abejo, neturime pamiršti ribų, nes vaikas, išbandęs šį malonumą, norės dar ir dar. Ir jei pasiryžtame vaikui tai duoti kaip papildomą priemonę pažinti pasaulį arba saikingai papramogauti, turime būti pasiryžę atlaikyti emocijas, kai jis norės dar, bet bus nubrėžta riba. Tad jei mes tikrai tvirtai laikysimės savo požiūrio, savo susitarimo, kas yra labai svarbu, ir jei sugebėsime nepasiduoti vaiko reikalavimams, galime tą saikingai naudoti.

Kaip pastebi K. Vasiliauskas, kad vaikai, kaip ir prie ugnies, taip ir prie technologijų, turi būti privesti tinkamai, atsakingai, turi būti stebimi tėvų ir pedagogų.

 

„Svarbu nepamiršti, kad mes, suaugusieji, esame pirmasis ir pagrindinis pavyzdys vaikams, tad turėtume kritiškai įvertinti savo praleidžiamo laiko kiekį prie ekranų“, – pataria Rūta Kuodienė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.