Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos antrokai ir trečiokai vykdo sveikatinimo projektą

Rasa Navickienė, Jurgita Aldukevičiutė-Janauskienė
,
projekto iniciatorės, pradinių klasių mokytojos

Fizinis aktyvumas yra ypač svarbus visuomenės fizinei ir psichinei sveikatai, todėl labai svarbus sveikos gyvensenos ugdymas. Vaikai, kurie išmoksta sveikai gyventi, vėliau gali lengviau laikytis sveikos gyvensenos principų. Kasdien sveikai besimaitinantys, sportuojantys vaikai gali būti budresni ir labiau įsitraukę į veiklas.

 

„Romuvos“ progimnazijoje buvo pradėtas vykdyti Šiaulių m. savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos sveikatinimo projektas „Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos bendruomenės sveikos gyvensenos skatinimas“. Siekiant pagerinti mokinių emocinę savijautą, organizuoti pirmieji jogos užsiėmimai mokiniams. Užsiėmimus pravedė jogos trenerė Jurga Mikelionienė. Į veiklas buvo įtraukti vaidybiniai ir imitavimo pratimai, kuriuos mokiniai noriai atliko ir organizuotose veiklose, ir vėliau savarankiškai. Projektas tęsis ir kitais mokslo metais.

 

 

Šiandienos mokinio kasdienybė pilna iššūkių: pamokų, potyrių, todėl labai svarbu mokyti vaikus atsipalaiduoti, nurimti, įsiklausyti į tylą ir garsus. Tinkamas atsipalaidavimas yra svarbus norint palaikyti psichologinę ir fizinę sveikatą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.