Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje – nauja Kultūros paso paslauga

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialas (Energetikų g. 7) nuo vasario 2 d. pradeda teikti naują Kultūros paso paslaugą – edukaciją „Lietuvių mitų burtai“. Ši edukacija teikiama nuotoliniu būdu, tad tai ypač patogu mokiniams, gyvenantiems ne Šiaulių mieste!

 

Tikslas – virtualiai supažindinti mokinius su mito sąvoka, pagrindiniais mitų veikėjais, sudominti lietuviškais mitais įtraukiant juos į edukaciją.

Tikslinė auditorija: 5–8 klasių mokiniai.

Apie edukaciją

 

Lietuvių mitologija yra neatsiejama lietuvių kultūros dalis, skatinanti susipažinti su pagrindiniais mitų veikėjais, domėtis lietuvių etnologija, tautosaka, senaisiais papročiais. Mokiniai, išsamiai nagrinėdami, kaip atsirado mitai, plės savo kultūrines žinias, ugdys pilietiškumą, meninį literatūros suvokimą. Susipažinę su pagrindiniais mitų veikėjais geriau supras senąją lietuvių istoriją, posakius, kai kuriuos papročius, suvoks, kad kova tarp gėrio ir blogio vykdavo visada. Taip pat supras, kad net kiekvienas reiškinys turi savo paaiškinimą – mitą.

 

Užsiėmimo metu mokiniai susipažins su lietuvių mitais, jų veikėjais, atsiradimu. Pirmiausia mokiniai bus supažindinti su mito sąvoka, bus papasakota jų istorija, iš kur ir kodėl mitai atsirado, paskui bus pristatyti pagrindiniai lietuviškų mitų veikėjai: aitvarai, laumės, kaukai, velniai ir t. t. Mokiniams bus skaitomas mitas, per kurį pasitelkiant vizualines priemones bus rodomi mito veikėjai. Perskaičius istoriją, plečiant mokinių kritinį ir analitinį mąstymą bus užduodami klausimai, susiję su perskaitytu pasirinktu mitu.

Edukacijai žaismingumo suteiks interaktyvi „Kahoot“ viktorina „Susipažinkime su lietuvių mitais“. Jei mokiniams nebus galimybės prisijungti prie platformos, viktorinos klausimai bus pateikti naudojantis „PowerPoint “ programa.

Edukacijos metu mokiniai nuotoliniu būdu turės galimybę pasinerti į stebuklingą ir užburiantį mitų pasaulį. Pažins senąją lietuvių kultūrą, papročius, geriau supras to meto žmonių moralines normas, mąstyseną ir ryšį su gamta.

 

Edukaciją galite užsisakyti paspaudę čia.

 

Iki užburiančio susitikimo edukacijoje „Lietuvių mitų burtai“!

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.