Šiaulių Dainų progimnazijos bendruomenės sąskrydis „Pabūkime visi kartu“

Laura Pikelienė
,
neformaliojo švietimo organizatorė

Rugsėjo 28 d. rytą Šiaulių Dainų progimnazijos bendruomenė, entuziastingai nusiteikusi, rinkosi Naisiuose. Nuo ankstyvo ryto, kol dar saulės spinduliai nedrąsiai žvalgėsi pro piktus debesis, Baltų arenoje lyg grybai iš po lietaus dygo palapinės. Nepakartojamas vaizdas – arenoje lyg apsigyveno Dainų progimnazijos gentis. Žvelgiant iš viršaus, atrodė, kad čia ruošiamasi ilgam įsikurti. Lyg skruzdėliukai plušo tėveliai ir vaikai, kol kiekviena klasė įsirengė savo stovyklavietę. Vieni už kitus buvo kūrybingesni ir atkaklesni. Neatsitiktinai šio bendruomenės sąskrydžio tema „Baltų mitologija“. Pati vieta diktavo sąlygas atsigręžti į savo tautos kultūrą, šaknis. Mažieji bendruomenės nariai buvo Kaukai, Saulės ir Žvaigždžių vaikeliai, bičių deivės Austėjos bitelės. Vyresniųjų klasių mokiniai atstovavo deivėms Gabijai ir Mildai, šėlo raganos ir velniai bei turtus nešantys aitvarai.

 

Bendruomenės sąskrydžio atidarymas buvo vainikuotas rudenišku lietumi ir progimnazijos dainavimo studijos „Gamos garsai“ mergaičių daina. Nuotaikingai nusiteikusią progimnazijos bendruomenę pasveikino direktorė Asta Vaičiūnienė, džiaugdamasi bendruomenės ištverme ir sutelktumu net lietingą dieną praleisti drauge. Sveikinimo žodžius tarė progimnazijos tėvų klubo „Nerealieji“ pirmininkė Erika Tiškuvienė. Tėveliai išradingai organizavo progimnazijos direktorei „krikštą“. Lietaus nepabūgo kantri ir linijinių šokių klubo „Brandi kava“ vadovė Asta Rimkuvienė, mokiusi šokti linijinius šokius. Buvo smagu žiūrėti į linksmai nusiteikusius šokėjus, pasipuošusius apsiaustais nuo lietaus ir skėčiais. Tikriausiai ne vienam iš jų pirmą kartą teko šokti lyjant lietui. Skanaudami kareivišką košę, sąskrydžio dalyviai klausėsi Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos roko grupės „Sun city lines“ atliekamų dainų.

 

Džiugu, kad draugiška Naisių bendruomenė svetingai priėmė lyg į savo šeimą, tačiau teko sąskrydį užbaigti anksčiau, neįgyvendinus nė pusės sumanytų veiklų ir atrakcijų. Lietus neleido ramiai apžiūrėti kariškos ginkluotės ir dalyvauti kareiviškose estafetėse, o kur dar įvairios sporto rungtys. Visus sąskrydžio dalyvius lietus išmaudė lyg viščiukus. Pusiaudienį Baltų arena ištuštėjo.

Šis Dainų progimnazijos sąskrydis ilgam išliks prisiminimuose kaip pats „šlapiausias“ sąskrydis, bet kupinas laimingų vaikų, tėvelių, mokytojų šypsenų nepaisant oro sąlygų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.