Atradau save kaip skaitytoją

Laima Vaičiūnienė
,
Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės m-klos bibliotekos vedėja

Rugsėjo 27 d. Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos 4a klasės mokiniai bibliotekoje surengė diskusiją „Atradau save kaip skaitytoją“. Mokytoja metodininkė Irena Šverčiauskienė kalbėjo apie skaitymo svarbą, apie tai, kad iki ketvirtos klasės mokiniai mokėsi skaityti, o ketvirtoje jau mokosi skaitydami. Ką reikia daryti, kad skaitymas būtų prasmingas? Grupėse mokiniai išsakė savo nuomones, diskutavo. Kodėl aš skaitau? Kodėl ne visi vaikai mėgsta skaityti? Koks skaitytojas mąstantis ir sumanus? Ką daryti, kad vaikai norėtų skaityti? Akivaizdu, kad gebėjimas skaityti yra būtinas, skaitymas supažindina su naujais žmonėmis, nuneša į kitus pasaulius ir leidžia keliauti laiku.

 

Mokytojos Irenos rūpestis, kad nė viena vaiko diena nepraeitų neatsivertus knygos, džiugina. Draugiškoje aplinkoje mokiniai jautėsi saugiai, be streso ar baimės galėjo išsakyti savo nuomonę. Diskusijos pabaigoje buvo išrinkti skaitymo varžytuvių nugalėtojai. Šiame iššūkyje jėgas išbandė visa klasė. O mokytoja Irena apdovanojo geriausius skaitytojus naujomis knygomis ir kitomis dovanomis. Vaikai be dovanų nepaliko ir bibliotekos. Ketvirtokai atėjo nešini Michaelio Scotto knyga „Raganius: nemirtingo Nikolo Flamelio paslaptys“. Ačiū jiems. Galbūt ši knyga taps kam nors mėgstamiausia, nes renginiui baigiantis nuskambėjo teiginys, kad nėra tokio žmogaus, kuris nemėgtų skaityti, yra tik toks, kuris tiesiog dar nerado savo mėgstamiausios knygos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.