Šiandien piešiu lauke!

Vilija Gardauskienė
,
Šakių vaikų l.-d. ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Raimonda Žemaitienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Piešimas – visapusiškai naudinga laisvalaikio veikla. Piešdamas vaikas lavina smulkiąją motoriką, mokosi susikaupti, išreiškia savo emocijas, ruošia ranką rašymui. Jei piešiama vidaus patalpose, vaikai tarpusavyje bendrauja, aptaria vienas kito piešinius, bet kartais piešti grupėje tiesiog pabosta, vaikų fantazijai neužtenka erdvės ir priemonių. Todėl mes, Šakių vaikų lopšelio-darželio pedagogės Vilija ir Raimonda, rugsėjo 23 d. pakvietėme įstaigos bendruomenę piešti lauke. Mes sakome, jei tradicinės piešimo priemonės nebeįtraukia į veiklą taip, kaip tikėjotės, būkite kūrybingi ir keliaukite piešti į lauką!

 

Piešti lauke – gerokai smagiau nei grupėje. Vaikus įkvepia galimybė išbandyti įvairias piešimo priemones natūraliame apšvietime ir netikėtais formatais. Čia vaikas gali piešti ant nekasdienio piešimo paviršiaus, jo nevaržo erdvė. Aišku, tam tinkamiausias šiltasis metų laikas. Tačiau kas pasakė, kad piešti lauke neįmanoma rudenį ar žiemą? Rudenį pati gamta kviečia kurti, aplinkui tiek medžiagos kūrybai. Šakių vaikų lopšelio-darželio vaikai, aptikę rudens gamtos lobynus, nusprendė kurti rudeninius paveikslus. Paveikslų rėmai – tai kartoninės dėžės nuo picų. Lapus, įvairius medžių vaisius, gėlių žiedus, šakeles tvirtino su kanceliarine guma. Vaikams pradėjus kurti, tuoj atsirado „Mamos sodas“, „Miškas“, „Dovana draugui“, „Portretas“. Užbaigus vieną darbą, kildavo nauja idėja. Kūrybiniams darbams vaikai naudojo smėlį, juo dengė jau sukurtą piešinį. Kitos grupės vaikai išbandė štampavimą medžių lapais, balionais, o mažiausieji piešė tiesiog ant medžio žievės.

 

Piešdami lauke išbandėme ir su vaikais atradome įvairias piešimo priemones: šlapias ir sausas kreideles, įvairaus storio teptukus, gamtinius teptukus (plunksna, surištos tujų šakelės, žolė ir t. t), guašą, temperą, pirštukų dažus ir kt. O kad nebūtų nuobodu, tradicines piešimui skirtas priemones išbandėme įvairiais būdais: į pagalbą pasitelkdami įvairius žaislus (pvz., gamtinę medžiagą, pripūstus balionus, plėvele apsuktą kočėlą, formeles, vandens šautuvus ir kt.). Puikiu pagrindu vaikų piešiniams tapo kartoninės dėžės, folija, tapetų juosta, baldinė plėvelė, sena paklodė, suplotas smėlis, akmenys ir kt.

 

Pasibaigus šiai dienai galime pasakyti, kad piešti lauke daug smagiau, atsiveria platesnės galimybės kūrybai!

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.