Sėkmingas „Erasmus+“ projektas „Gamta gali gyventi be žmogaus, bet žmogus negali gyventi be gamtos“  

Rita Rapšienė, Ilona Vizbarienė
,
Panevėžio Alfonso Lipniūno prog-jos anglų kalbos mokytojos

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija 2020 m. rugsėjo mėn. įsitraukė į Vengrijos koordinuojamą tarptautinį „Erasmus+” projektą „Nature can live without human but human cannot live after no nature“ („Gamta gali gyvuoti be žmogaus, bet žmogus negali išgyventi be gamtos“). Visas projekto šalis partneres (Vengriją, Turkiją, Italiją, Lietuvą) siejo bendras tikslas – diegti ekologinį sąmoningumą ir pagilinti jauno amžiaus ugdytinių žinias, taikant naujausius mokymo bei mokymosi metodus.

 

2021 m. lapkričio 7–13 dienomis mūsų progimnazijos mokytojai vyko į pirmą susitikimą Budapešte (Vengrijoje). Projekto dalyviai bendravo, parengė ir pristatė pranešimus apie miškų kirtimą bei nykstančias gyvūnų rūšis savo šalyse, analizavo klimato kaitos priežastis ir pasekmes. Dirbdami grupėse, ieškojo sprendimo būdų klimato kaitos poveikio mažinimui.

 

2022 m. gegužės 9–13 dienomis mokytojai susitiko su parneriais Termoli mieste, Italijoje. Vyko diskusijos apie naujų mokymosi platformų kūrimą bei jų panaudojimą pamokose. Žurnalistas Gianmarco Guazzo vedė paskaitą apie klimato kaitą bei užterštumą. Projekto dalyviai skaitė pranešimus apie ekologines problemas.

 

2022 m. spalio 9–15 dienomis mokytojai lankėsi Stambule (Turkijoje). Projekto dalyviai  skaitė pranešimus apie energijos šaltinių trūkumus ir antrinių žaliavų rūšiavimą savo šalyse. Vėliau laukė įdomus kūrybinis išbandymas. Mokytojai, dalyvaudami kūrybinėse dirbtuvėse, turėjo pagaminti ir pristatyti darbus iš duotų antrinių žaliavų, aplankė antrinių žaliavų perdirbimo centrą. Buvo įdomu pamatyti, kaip vyksta rūšiavimo ir perdirbimo procesai Turkijoje.

 

2023 m. balandžio 17–21 d. įvyko paskutinis mobilumo vizitas Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje. Mokytojai skaitė pranešimus apie miškų kirtimą, miestų plėtrą, gyventojų perteklių, modeliavo išmaniuosius miestus naudojant web 2 įrankius. Projekto partneriai susipažino su STEAM ir RoboLabas centru ir dalyvavo edukacinėje programoje. Paskutinio mobilumo metu buvo aptartos visos projekto veiklos. Kartu su partneriais apibendrinome trejus metus trukusį tarptautinį mokyklų bendradarbiavimą ir pasiektus rezultatus, kurias pagrįstai galime džiaugtis.

Nors projektas ir baigtas, mūsų širdyse visada išliks sutiktų žmonių šypsenos, šilti žodžiai ir prisiminimai. Įgyta patirtis ir įgūdžiai padės įgyvendinti naujas idėjas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.