Sėkmė lydėjo tarptautinėje parodoje „Corona multimedia showcase“

Vaida Kriščiūnienė
,
Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos gimtosios kalbos mokytoja

Ne už kalnų daugelio mėgiamiausia metų šventė – Kalėdos, bet mums dar norisi prisiminti šių metų pavasarį, kai daktaro Janušo Korčako centras pakvietė Lietuvos mokinius dalyvauti Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) organizuojamoje tarptautinėje virtualioje vaikų ir jaunimo kūrybinių darbų parodoje „Corona multimedia showcase“. Parodos tikslas – sukviesti dalyvius (3–19 metų) iš viso pasaulio, neatsižvelgiant į tautybę, lytį, išpažįstamą religiją, socialinę padėtį ar gyvenamąją vietą, tapti savo šalies ambasadoriais.

 

Vaikai galėjo įgyvendinti  įvairius projektus: piešti, fotografuoti, sportuoti, groti, dainuoti, kurti įvairius meno darbus, svarbu – savo veikla atskleisti, ką jie išgyvena, jaučia, mąsto, veikia pandemijos metu.

 

Pasiūlymą priėmėme ir mes – Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos 8b, 6c bei 6d klasės mokiniai – dalyvavome šiame projekte, varžėmės su 46-ių pasaulio valstybių vaikais. Darbai buvo kruopščiai atrinkti ir įvertinti kompetentingos tarptautinės komisijos. Svarbu buvo atskleisti projekto idėją ir turinį, nenutolstant nuo projekto tikslų.

 

Mūsų mokyklos mokiniai paruošė keletą kūrybinių darbų: 8b klasės mokinės Marta Jurgaitytė bei Ema Vaškevičiūtė tęsė projekto „Mezgu ankstukams“ idėją, gimusią mūsų mokyklos bendruomenėje prieš septynerius metus. Jos suprato, kad geri darbai tinka ne tik Kalėdoms, kad  daryti gerus darbus gali bet kuriuo metų laiku, bet kurioje pasaulio vietoje, bet kokiomis sąlygomis.

 

Šįmet tas laikas buvo pandemijos metu, tad klasės draugės Marta ir Ema, padedamos Martos močiutės, vėl numezgė kojinyčių, kepuryčių bei antklodėlių, kurias, nuvilnijus antrajai pandemijos bangai, padovanosime Lietuvos ligoninėms.

 

8b klasės mokiniai Simonas Blažaitis, Aurimas Ribikauskas bei Grantas Zufarovas pasauliui pristatė Paežerių dvaro rūmus ir juose įsikūrusį Vilkaviškio krašto muziejų. 8b klasės mokinės Eurika Burdulytė bei Karolina Sankauskaitė savo muzikinius sugebėjimus demonstravo ir pandemijos metu. Šios mokinės lanko muzikos mokyklą, todėl pandemijos metu sau ir pasauliui galėjo įrodyti, kad repeticijos bei pasimatymai su draugais yra galimi ir virtualioje erdvėje. Joms talkino muzikos mokyklos mokytoja Raimonda Kurauskienė. Nuo aštuntokų neatsiliko ir šeštokės – Rugilė Kauneckaitė (6d kl.) bei Leila Ciganskaitė (6c kl.), jos taip pat paruošė pristatymus – sukūrė filmukus apie veiklas pandemijos metu.

 

Mums pavyko. Sulaukėme komplimentų: „Vaikystės pasaulyje visur vyksta neįtikėtini dalykai, bet Lietuva, pasirodo, yra jų kūrybiškumo viršūnėje“, – tokiais žodžiais tarptautinio projekto „Corona multimedia showcase“ organizatoriai apibūdino dalyvius iš Lietuvos.

 

Pexels.com nuotr.

Pasak projekto koordinatorės Lietuvoje Irinos Belienės, „tai puiki galimybė pristatyti ir garsinti Lietuvą pasaulio kontekste, tapti puikiais savo šalies ambasadoriais.“ Džiaugiamės ir mes – gavome specialius Vašingtono universiteto sertifikatus, o svarbiausia – pasinaudojome galimybe dalyvauti šioje veikloje ir sėkmingai atstovauti Lietuvai.

 

Visų dalyvių vardu dėkoju Amit Goldman, kuri, negailėdama savo laiko ir jėgų, padėjo, kad šiame projekte viskas vyktų sklandžiai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.