Šaškių turnyras

Danutė Majauskienė
,
mokytoja metodininkė 
Neringa Steponavičiūtė
,
mokytoja 

Šaškės – tai sporto šaka, daugeliui jau primiršta, tačiau vargu ar atsirastų tokių, kurie imtų ginčytis dėl šio užsiėmimo universalumo, lemiančio ir žaidimo populiarumą visame pasaulyje. Vaikai, užsiimantys šaškėmis, įgyja naudingų gyvenimo įgūdžių – priimti iššūkius, spręsti iškilusius uždavinius, adaptuotis prie naujų sąlygų, numatyti tolesnius žingsnius, atsakyti už savo veiksmus.

 

Mažeikių lopšelio-darželio „Linelis“ vaikai šį žaidimą ypač mėgsta ir savo įgūdžius lavina su grupės draugais, taip geriau pažindami vieni kitus ir save. Pasitarus su darželio bendruomene nuspręsta imtis iniciatyvos ir organizuoti „Šaškių turnyrą“. Balandžio 25–29 dienomis lopšelyje-darželyje vyko šio turnyro atidarymas bei žaidimo savaitė. Tikslas – ugdyti asmenybės savybes greitai ir išmintingai veikti, nuostatą draugiškai varžytis, ne tik laimėti, bet ir pralaimėti, populiarinti ir propaguoti šaškių žaidimą. „Šaškių turnyre“ varžėsi 39 vaikai, 20 darželio darbuotojų ir 36 įstaigos ugdytinių šeimos nariai. Žaidynių metu teisėjavo Mažeikių Šachmatų Klubo „Matas“ vadovas Gintaras Paulauskas.

 

 

Šią gražią iniciatyvą nutarėme tęsti, todėl pakvietėme dalyvauti šaškių žaidimo varžybose ir kitas rajono ugdymo įstaigas. Iniciatyva susidomėjo bei joje dalyvavo „Buratino“, „Delfino“, „Eglutės“, „Linelio“, „Žilvičio“ lopšelių-darželių bendruomenės nariai. Varžėsi 10 vaikų, 8 darželių darbuotojai ir 3 įstaigos ugdytinių šeimos nariai, 4 kviestiniai svečiai. Didžiuojamės mąstančiais vaikais, kurie puikiai žaidžia, ir tais, kurie aktyviai įsijungė į šaškių turnyro žaidynes. Tai puiki galimybė pabūti kartu, patirti džiugių akimirkų, mokytis laimėti ir pralaimėti bei dažniau leisti laiką žaidžiant stalo žaidimus. Darželio bendruomenė įvertinusi ir suvokusi šio „Šaškių turnyro“ prasmingumą, naudingumą, tikisi kad ši iniciatyva tęsis, jog šaškėmis žais ne tik mūsų  rajono vaikai, suaugusieji, bet ir svečiai iš kitų Lietuvos miestų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.