Šachmatams Tauragės „Šaltinyje“ – penkeri!

Ingrida Lukošienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

„Dievaži, žemė languota nelyginant didžiulė šachmatų lenta! – pagaliau prašneko Alisa. – Turėtų kažkur būti ir šachmatų figūrų. O, yra ir jų! – pridūrė susižavėjusi, ir jos širdis iš susijaudinimo ėmė smarkiai plakti. – Tai tarsi milžiniška šachmatų partija, kurią žaidžia… visas pasaulis…“ Kerolis Luisas

O „Šaltinio“ progimnazijoje šachmatais žaidžia visi pradinukai! Šachmatų žaidimo pamokos šiemet vyksta 446 pirmų–ketvirtų klasių mokiniams, juos šio intelektualaus žaidimo moko 17 pradinių klasių mokytojų.

Mokiniai jau pirmoje klasėje lengvai išmoksta figūrų pavadinimus, jų vietą lentoje ir ėjimus. Mokytojos pastebi, kad žaidimas lavina vaikų pastabumą, dėmesį, ugdo kantrybę ir susikaupimą. Mokiniai noriai mokosi vienas iš kito, ugdomas jų bendradarbiavimas ir kultūringas bendravimas. Įvairios kompiuterinės programėlės palengvina šachmatų žaidimo mokymą, pamoka tampa žaismingesnė. Atliekamos loginės užduotys, sprendžiami galvosūkiai. Žaisdami 3–4 klasių mokiniai naudojasi notacija (metodas, skirtas užrašyti šachmatų partijas ir jas komentuoti).

Išanalizavę kelerių metų mokymosi rezultatus pastebėjome, kad ženkliai „paaugo“ mokinių aukštesnieji mąstymo gebėjimai.

 

Balandžio 27 d. mokykloje surengta Šachmatų diena – Penkerių metų jubiliejus. Laikmetis pakoregavo planus – renginiai ir pamokos vyko ne įprastoje progimnazijos Šachmatų karalystės erdvėje, o virtualioje aplinkoje. Konferencijoje „Šachmatams „Šaltinyje“ – PENKERI!“ dalyvavo ne tik pradinių klasių mokytojos, bet ir Jovita ir Tautvydas Vedrickai – šachmatininkai, užėmę prizines vietas Lietuvos čempionatuose, ne kartą atstovavę Lietuvai Europos, pasaulio čempionatuose, šachmatų olimpiadoje. T. Vedrickas – FIDE meistras.

Sveikinimo žodžius tarė šachmatų idėjos mokykloje autorė, progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė, Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Bartušienė.

Mokytojos pasidalijo savo patirtimi mokant vaikus žaisti šachmatais, dalijosi idėjomis, pasakojo savo sėkmės istorijas. Išgirdome daug gražių žodžių iš mokinių, jų tėvų, apie šachmatų žaidimo naudą. „Zoom“ vaizdo platforma leido pasiekti ir išgirsti karantino metu „atskirtus“ vaikus, mokytojus, tėvus ir svečius.

 

Mokiniams daug teigiamų emocijų sukėlė šachmatininkų Jovitos ir Tautvydo Vedrickų vedama virtuali šachmatų pamoka. 91 pradinukas klausėsi įdomaus J. Vedrickienės „pokalbio“ su šachmatų karaliumi. T. Vedrickas pasidalino gražiausių šachmatų partijų paslaptimis. Pamoką vainikavo interaktyvus testas šachmatų tema. Po įnirtingos kovos išaiškėjo trys geriausieji, surinkę daugiausiai taškų. Tai – Matas, Justinas ir Aurėja. Sveikiname!

 

Nuoširdus ačiū Jovitai ir Tautvydui Vedrickams, pasidalijusiems patirtimi, išsakiusiems daug šiltų ir padrąsinamų žodžių bei pravedusiems įsimintiną šachmatų pamoką.

 

Šventinė diena baigėsi ir, kaip sako airiai, „pasibaigus šachmatų partijai Pėstininkas ir Karalius sugrįžta į tą pačią dėžę“, kad kitą dieną vėl būtų ant „Šaltinio“ pradinukų šachmatų lentos.

Gražiausių penkerių metų akimirkų žaidžiant šachmatais ir šachmatų gimtadieniui skirtą kūrybinių darbų parodą galite rasti čia:

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Zigmas Bitinas

    Sveikinimai „Šaltiniui”. Šaunuoliai, kad puoselėjate šachmatų tradicijas Tauragėje! Taip toliau…