Rugsėjo 26 d. – Europos kalbų diena

Jūratė Vosylienė
,
renginio organizatorė, lietuvių kalbos mokytoja
Inga Jurčikonytė-Kaminskienė
,
renginio organizatorė, anglų kalbos mokytoja

Marijampolės Sūduvos gimnazija rugsėjo 24 d. paminėjo Europos kalbų dieną.

 

Mokyklos erdvės buvo papuoštos: langai – Europos šalių vėliavomis ir sveikinimais, valgykloje net meniu puikavosi 5 kalbomis, o ant kiekvieno stalelio buvo palinkėjimas „Skanaus“. Visų trijų aukštų kabinetus paženklino lapai su mintimis apie kalbos vertę ir reikšmę angliškai, rusiškai, lietuviškai.

 

Mokyklos vestibiulyje ir mokytojų, ir mokinių nuo 7.30 val. laukė mūsų gimnazistai, pasipuošę Lietuvos, Rusijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Danijos, Sarkartvelo vėliavų spalvomis ir visus sveikino bei linkėjo geros dienos ta kalba.

 

Per pertraukas skambėjo įvairių tautų dainos originalo kalba. Apie danų ir gruzinų kalbas pamoką dvyliktokams vedė mūsų mokykloje dirbantys savanoriai: Nikolai ir Khatia.

 

Po 3 pamokų į mokytojų kambarį buvo pakviesta mokyklos administracija ir pedagogai, kur jų laukė 7 šalių nacionaliniai užkandžiai. Juos pristatė mūsų savanoriai: Khatia – Sarkartvelo pasididžiavimą – chačapurį, Nikolai – daniškus sausainius ir labai nuotaikingą dainą. Didžiosios Britanijos obuolių pyragą iškepė anglų kalbos mokytoja Inga, prancūziškais skanėstais pasirūpino (ir išsamiai juos apibūdino) mokytoja Liudmila, rusiškais saldumynais (riestainiukais ir saldainiais) vaišino rusų kalbos mokytoja Lina, vokiškais užkandžiais – vokiečių kalbos mokytoja Nijolė, o lietuvišką mišrainę paruošė lietuvių kalbos mokytoja Jūratė.

 

Pasivaišinę kolegos gavo užduotį – perskaityti A. Baranausko „Anykščių šilelio“ ištrauką angliškai, vokiškai, itališkai, latviškai, prancūziškai, rusiškai. Šis kūrinys išverstas net į 20 pasaulio kalbų. Kai kuriomis kalbomis (korėjiečių ir japonų) tekstų niekas neįveikė, bet linksmų bandymų netrūko. Grįžę į ketvirtą pamoką mokytojai gautus skaitė tekstus su savo mokiniais.

 

Taigi visos veiklos ir erdvės mums priminė, kokia galinga ir svarbi kiekvieno žmogaus gyvenime yra kalba. Kuo daugiau kalbų moki, tuo platesnis akiratis veriasi.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Audronė

    Ačiū tiek mokytojoms, tiek mokiniams už kūrybiškumą, iniciatyvumą, didžiuojamės Jumis, sūduviečiai 🥰