Rudeninė kraštotyros pažinimo akcija vaikams

Aleksas Bartnikas
,
Kaliningrado srities lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkas

Kaliningrado srities lietuvių kalbos mokytojų asociacijos komanda vaikams ir jaunuoliams surengė kraštotyros pažinimo akciją „Rytų Prūsijos lietuvių kultūros pėdsakais“. Daugiau nei 400 moksleivių dalyvavo tiesiogiai transliuojamoje kraštotyros viktorinoje, skirtoje Martyno Mažvydo Vaitkūno, pirmosios lietuviškos knygos – „Katekizmas“ – autoriaus, 500-osioms gimimo metinėms.

Viktorinoje itin aktyviai dalyvavo Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklos bei pedagoginės kolegijos studentai, Nemano (Ragainės) 2-osios vidurinės mokyklos mokiniai, Kaliningrado sekmadieninės mokyklos vaikai, Sovetsko (Tilžės) kūrybos centro ir Krasnoznamensko (Lazdynų) vaikystės namų auklėtiniai.

 

Almos Janvariovos, Tatjanos Rodenko, Tatjanos Pavlovos nuotraukos

Lietuvių kalbos ir etninės kultūros mokytojai surengė 6 pažintines išvykas. Ekskursijų metu daugiau nei 200 mokinių, studentų ir lietuvių kalbos kursų lankytojų aplankė vietas ir objektus, siejamus su lietuvių kultūra ir raštija: Ragainės pilį ir Martyno Mažvydo bažnyčios vietą, Vydūno namą Tilžėje, atstatytą karalienės Luizės paminklą ir Sovetsko miesto istorijos muziejų, Kristijono Donelaičio gimtinę Lazdynėliuose ir literatūros klasiko muziejų Tolminkiemyje, Įsručio žirgyną ir Herkaus Manto žuvimo vietą, Karaliaučiaus katedrą ir Liudviko Rėzos paminklą, Fridricho ir Aleksandro Kuršaičių bei Liudviko Rėzos Kuršių Nerijos buveines.

 

Šiuo metu kūrybinės stovyklos „Palikimas-7“ animacijos dirbtuvėse vyksta užsiėmimai. Jose veikia 20 mokinių iš Kaliningrado srities, 7 moksleiviai iš Vilniaus lietuvių namų ir 5 Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai, jie kuria animacinį filmą „Mažvydas ir „Katekizmo prasti žodžiai“, kurį pristatys šių metų gruodžio viduryje. Filmas kuriamas nuotoliniu ir tiesioginiu būdais.

 

Pažintinę akciją remia Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei moksleivių tėvų bendruomenė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.