Riešės gimnazijos mokinių tarybos iniciatyva „Mokyklos koridorių pavadinimai”

Dainora Vaitmonė
,
Riešės g-jos karjeros specialistė

Riešės gimnazija, švenčianti 30 metų gimtadienį, turi aktyvią, draugišką mokinių tarybą, kurios tikslas – atstovauti daugumos mokinių interesams gimnazijoje bei formuoti kūrybingą, vieningą, pilietišką mokinių bendruomenę. Riešės gimnazijoje mokosi apie 1500 mokinių. Gimnazijos pastatas rekonstruotas, tad naujai prisijungusiems mokiniams, mokytojams ir mokyklos svečiams dažnai reikia klaidžioti mokyklos koridoriais, kol randa reikiamą kabinetą.

 

Mokinių taryba, matydama šią problemą, nusprendė veikti ir prisidėti prie mokyklos aplinkos kūrimo, kurioje norėtųsi mokytis. Pasak Riešės gimnazijos mokinių tarybos pirmininkės Rusnės Satkauskaitės, idėja sukurti koridorių lentelių pavadinimus kilo einant Riešės kaimeliu: „Priėję gatvių pavadinimų stulpelius, pagalvojome, kad būtų įdomu tokią pat sistemą matyti ir mokyklos koridoriuose. Šią idėją pristatėme mokyklos administracijai ir gavę leidimą pradėjome galvoti, kaip jos turėtų atrodyti. Šios iniciatyvos tikslas – padėti mokiniams, mokytojams ir mokyklos svečiams lengviau orientuotis mokyklos patalpose. Taip pat suteikti mokyklos aplinkai žaismingumo, spalvų“. Mokinių tarybos nariai ne vieno susirinkimo metu daug diskutavo ir ieškojo mokyklos erdves geriausiai atspindinčių pavadinimų ir mokyklos aplinką pagyvinančios lentelių dizaino. Galiausiai nuspręsta lentelėse pavaizduoti kabinetų numerius kartu su lentelių pavadinimu, kuriuos išrinkti buvo gana sunku. Mokinių tarybos nariai norėjo unikalių Riešės gimnazijos erdves, istoriją atspindinčių, bet ir kartu neatitolusių nuo realių miesto vietovių pavadinimų. Patvirtinus visus pavadinimus, mokinių tarybai į pagalbą atėjo Riešės bendruomenės atstovai, kurie padėjo jų viziją perkelti į skaitmeninį vaizdą. Lenteles mokinių tarybos nariai kartu su technologijų mokytoju Mantu Kniubu išsipjovė gimnazijoje turimomis lazerinėmis staklėmis, nusidažė purškiamais dažais ir sukabino mokyklos koridoriuose.

 

Šiandien visa mokyklos bendruomenė gali pasidžiaugti šiomis lentelėmis. O mokinių taryba nenuleidžia rankų, dirba toliau su naujomis idėjomis ir tiki, jog visos iniciatyvos yra įmanomos, jei jomis labai tiki ir dėl jų dirbi.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.