Respublikinis vaikų piešinių konkursas „Lietuvos kunigaikščiai“

Loreta Narušienė
,
mokytoja

Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje vyko graži šventė – respublikinio vaikų piešinių konkurso „Lietuvos kunigaikščiai“ laureatų paskelbimas ir jų piešiniais papuošto 2019 m. kalendoriaus pristatymas. Konkursą organizavo gimnazijos dailės metodinės grupės mokytojai.

 

Šventiniame renginyje sulaukėme viešnių iš UAB „Rūta“ – inovacijų vadovė Rūta Gilaitienė ir produkto vadovė Vitalija Stonienė atvyko su saldžiomis dovanomis konkurso laureatams. Jau ketvirtus metus mūsų gimnazijos mokytojos Raimondos Sližienės iniciatyva užsimezgęs bendradarbiavimas su fabriku „Rūta“ išauga į bendrus projektus – kalendorių su mokinių piešiniais kūrimą. Gimnazijos dailės mokytoja Janina Budrienė yra šių kalendorių dizainerė. Trejus metus leidome Rudnosiukų kalendorius, iliustruodami juos tik gimnazijos pradinių klasių mokinių piešiniais, o šiemet, piešinių temą susiejus su Lietuvos atkūrimo 100-mečiu, buvo organizuotas respublikinis vaikų piešinių konkursas „Lietuvos kunigaikščiai“.

 

Sulaukėme daug piešinių. Konkurso komisija atrinko 18 gražiausių darbų – Lietuvos kunigaikščių portretų, kurie papuošė ateinančių 2019 m. kalendorių. Visi konkurso laureatai bei jų mokytojai buvo pakviesti į šventę ir gavo dovanų po kalendorių. Renginio pabaigoje, įsiamžinę bendroje nuotraukoje, visi svečiai galėjo apžiūrėti „Lietuvos kunigaikščių“ parodą.

Šio renginio šventinę nuotaiką padėjo sukurti IV gimnazijos klasės muzikantai Mantas Beržinskas, Titas Jukšta, Nedas Uzakovas ir penktokas Povilas Ušinskis bei dailės mokytojos Justinos Šaltės paruoštas 7 klasės mergaičių pasirodymas su Sniego pilių kolekcija.

 

Smagu, kad svečiai džiaugėsi spalvinga mokinių piešinių paroda, kalendoriais ir šilta, jaukia nuotaika, kurią spėjo pajusti besisvečiuodami gimnazijoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.