Respublikinis projektas „Maišelis arbatžolėms laikyti“

„Maišelis arbatžolėms laikyti“ – tokiu pavadinimu buvo paskelbtas respublikinis ekologinis projektas, kurį organizavome mes, Šiaulių r. Daugėlių lopšelio-darželio direktorės pavaduotoja ugdymui Kristina Aginskienė ir auklėtoja metodininkė Rita Tilenienė. Projekto tikslai: įtvirtinti vaikų žinias apie vaistinguosius augalus, gydomąsias savybes; plėtoti liaudies tradicijas etninėmis meno vertybėmis; dalytis gerąja ekologinės veiklos organizavimo patirtimi.

 

Visą vasario mėnesį lopšeliai-darželiai iš Šiaulių miesto ir rajono, Prienų, Švenčionių, Vilkaviškio, Jonavos rajonų bei Vilniaus, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Visagino, Tauragės, Klaipėdos, Raseinių, Šakių, Gelgaudiškio specialiojo ugdymo centro vaikučiai, pedagogės, tėveliai susitelkę gamino maišelius arbatžolėms laikyti (sukurti 654 maišeliai), organizavo renginius. Pedagogės supažindino vaikus su arbatžolėmis, jų nauda žmogaus organizmui, aptarė, kokiose vietose jos renkamos. Per organizuotas veiklas rinko skaniausią arbatą, mokėsi gerai elgtis prie stalo, atliko kvėpavimo pratimus, uostė, kalbėjo, kaip vaistažoles tinkamai laikyti, kad neprarastų gydomųjų savybių ir kt.

 

Pasibaigus projekto vykdymo laikui, Šiaulių r. Daugėlių lopšelio-darželio vaikučiai ir pedagogės susirinko į renginį „Arbatžolių paslaptis“. Čia visų susirinkusiųjų laukė įvairios paruoštos užduotėlės: pauosčius reikėjo pasakyti, kokios tai arbatžolės, kokia ekrane rodoma vaistažolė ir nuo kokių ligų ji gydo, dalyvauti estafetėse, kas greičiau iš vienos stiklinės su šaukštu perpils arbatą į kitą stiklinę, kas greičiau išgers arbatą per šiaudelį ir pan. Buvo įdomu klausytis „Kiškučių“ grupės ugdytinio Neido močiutės pasakojimo, kaip ji renka įvairias žoleles, džiovina jas, o kai žiemą geria šiltą arbatėlę su medumi, atrodo ir šaltis nebaisus.

 

Vėliau visi gėrė arbatėlę ir žiūrėjo filmuką, kaip gaminama natūrali arbata iš vaistažolių Švenčionių vaistažolių fabrike. Paskui žiūrėjome nuotraukas, kurias atsiuntė kitų įstaigų mokytojos iš visos šalies. Nuotraukos atskleidė, kokie mes visi kūrybingi, kaip mokame gražiai dekoruoti paprastą medžiaginį maišelį. Paėmus tokį maišelį, ir arbatėlė atrodo skanesnė, ir visos ligos kažkur pradingsta. Baigiantis renginiui lopšelio-darželio direktorė Aiva Gendvilienė padėkojo visiems dalyviams, įteikė padėkas ir po mažą dovanėlę – vitaminą C (citriną), palinkėjo visiems būti sveikiems ir nesirgti.

 

Tikimės, kad vykdydami šį projektą įgijome daugiau žinių apie arbatžoles, jų naudą. Artėja pavasaris, prabunda gamta, o ji tarsi stebuklinga laboratorija, kurioje gydo kiekvienas augalėlis. Pasiruoškime auginti, rinkti naujas žoleles…

 

Kristina Aginskienė

Šiaulių r. Daugėlių l.-d. direktorės pavaduotoja ugdymui

Rita Tilenienė

Auklėtoja metodininkė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.