Integruoto istorijos ir technologijų konkurso nugalėtoja

Virginijus Navickas
,
Šiaulių Simono Daukanto g-jos istorijos mokytojas

Kovo 2 d. Lietuvos Respublikos Seime vyko iškilmingas Lietuvos gimnazijų I–IV klasių mokinių integruoto istorijos ir technologijų konkurso, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, nugalėtojų pagerbimo renginys. Jame konkurso laureatai iš visos Lietuvos skaitė pranešimus ir pristatė savo darbus.

Mokinių darbai buvo vertinami dviem aspektais – istoriniu ir technologiniu. Istorijos darbų vertinimo komisijai vadovavo prof. dr. Sandra Grigaravičiūtė, istorinio suvenyro vertinimo komisijai – Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto Technologijų ir technologinio ugdymo katedros dėstytoja Lina Ringelienė. Vertinimo komisijos nariai buvo sužavėti gimnazistų kūrybiškumu, idėjomis, sukurtais darbais. Jie teigė, kad istorijos ir technologijų dalykų integracija daro stebuklus. Labiausiai abiejų komisijų vertintojus sužavėjo Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos IIm klasės mokinės Gabijos Ulinskaitės projektinis darbas „Pirmojo pasaulinio karo poveikis Šiaulių miesto architektūrai“. Jis buvo pripažintas geriausiu tiek technologiniu, tiek istoriniu aspektais. Gimnazistės sukurtas suvenyras – laikrodis – ir istorijos darbas buvo įvertinti I laipsnio diplomu. Gabiją konkursui rengė dailės mokytoja Elida Ignatavičienė ir aš, istorijos mokytojas Virginijus Navickas.

Nugalėtojams buvo įteiktos Seimo narės Dovilės Šakalienės, Lietuvos edukologijos universiteto Humanitarinio ugdymo ir Gamtos, matematikos ir technologijų fakultetų, Signatarų namų, Vilniaus Žirmūnų gimnazijos dovanos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.