Respublikinis kūrybinis projektas „Dinozaurai ir geometrinės figūros“

Reda Zibertienė
,
Mokytoja metodininkė Mažeikių l.-d. „Pasaka”

Kovo pirmąją savaitę mūsų grupę Mažeikių lopšelyje-darželyje „Pasaka“ aplankė… dinozaurai! Dalyvavome respublikiniame kūrybiniame projekte „Dinozaurai ir geometrinės figūros“, kurį organizavo Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio logopedė Gilija Gajauskienė. Projektinė savaitė buvo suskirstyta į kelias patyrimines-menines veiklas: pažintinė-istorinė, kalbinė-emocinė, meninė-praktinė. Pirmiausia vaikai susipažino su dinozaurais, jų įvairove, bandė pakartoti gyvūnų pavadinimus: plezionauras, ankylozauras ir kt. Mažieji tyrinėtojai klausėsi dinozaurų skleidžiamų garsų ir riaumojimų. Paskui ugdytiniai pasėjo žalią pievelę iš pipirinės sėklų, kurioje vėliau apgyvendino savo mažus dinozauriukus. Visą savaitę vaikai kūrė dinozaurus iš geometrinių figūrų. Taip pat norime pasidžiaugti tuo, kad projekte aktyviai dalyvavo ir mūsų vaikų tėveliai, kurie atnešė enciklopedijų, pasakų apie dinozaurus, padarytų geometrinių figūrų. Nors mūsų vaikučiai maži, dauguma tik 3 metukų, užduotis jiems pritaikėme pagal galimybes ir projektas pavyko sėkmingai.

 

Pirmieji žemės gyvūnai išnyko prieš 60 milijonų metų, bet padėjo suteikti vaikams žinių apie geometrines figūras ir dovanoti teigiamų akimirkų. Džiugu buvo matyti iš nuostabos ir smalsumo žibančias mūsų vaikų akis. Dėkojame organizatoriams už galimybę dalyvauti šiame kūrybiniame projekte.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Jūratė

    Vaikai domisi viskuo , kas nauja. Šaunu, kad sudominote. Jei projektas apie geometrines figūras, tai gal vaikams rodėte figūras ir įvardinote. Panašę veiklą dariau su lopšelinukais, tik ne su dinozaurais. Įdomu kiek vaikų įsimimė ir atpažįsta geometrines figūras ir kokias.